Kitap kampanyasına destek çığ gibi büyüyor « Hamle Gazetesi

Kitap kampanyasına destek çığ gibi büyüyor

Bu haber 26 Ocak 2019 - 0:34 'de eklendi ve 1.330 kez görüntülendi.

Muğla 112 Acil Çağrı Merkezi tarafından kütüphane oluşturmak için başlatılan kampanya çığ gibi büyüyor. Muğla 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Kamil Karakaya, kampanyayı başlattıkları ilk günden bugüne kadar kendilerine 600 kitabın teslim edildiğini söyledi.

Kadir Tamer

Muğla 112 Acil Çağrı Merkezi çalışanları tarafından kütüphane oluşturmak için başlatılan kampanya çığ gibi büyüyor. Muğla 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Kamil Karakaya, kampanyayı başlattıkları ilk günden bugüne kadar kendilerine 600 kitabın teslim edildiğini söyledi.

Geçtiğimiz hafta içinde Muğla 112 Acil Çağrı Merkezi tarafından birden sekizinci sınıfa kadar olan öğrencilerin okuyabilecekleri bir kütüphane için kitap kampanyası başlatıldı. Menteşe Kaymakamlığı’nın desteği ile başlayan kampanya kısa sürede büyük ilgi gördü.

Kitapları 15 Şubat tarihine kadar toplamaya devam edeceklerini kaydeden 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Kamil Karakaya, kendilerine destek veren herkese teşekkür etti.

Kampanyanın kısa sürede ilgi gördüğünü kaydeden Karakaya, “112 Muğla Acil Çağrı Merkezi olarak ilimizin kırsal mahallesinde, kütüphanesi olmayan bir okul için bir kampanya başlattık. Kampanyayı başlatır başlatmaz büyük destek gördük. Bugüne kadar bizlere ulaşan kitap sayısı 600’ü buldu. 15 Şubata kadar devam edecek kampanyamız da topladığımız kitaplarla taşımalı eğitim yapılan veya kırsal mahallelerde kütüphanesi bulunmayan bir okula kütüphane yapacağız. Bu sayede topladığımız kitapları öğrencilerimiz ile buluşturacağız. Bizlere destek veren herkese teşekküre diyorum” dedi.

Muğla 112 Acil Çağrı Merkezi tarafından başlatılan kampanyaya katılmak isteyen vatandaşlar kitapları Muğla 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü’ne bizzat elden veya Orhaniye Mahallesi Hanımeli Sok. No:10 Muğla 112 Acil Çağrı Merkezi Menteşe-Muğla adresine posta yolu ile ulaştırabilecekler.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.