Kış Muğla’ya uğramadı « Hamle Gazetesi

Kış Muğla’ya uğramadı

Bu haber 15 Kasım 2015 - 22:25 'de eklendi ve 715 kez görüntülendi.

MUĞLA’YA KIŞ UĞRAMADI MUĞLA’DA PASTIRMA YAZI DEVAM EDİYOR TÜRKİYE’NİN DOĞUSUNDA KAR YAĞIŞI BAŞLARKEN, MUĞLA’DA VATANDAŞLAR HAFTA SONU TATİLİNİ DENİZ VE GÜNEŞ KEYFİ İLE DEĞERLENDİRDİYıllık 30 milyonun üzerinde turist girişi ile Türkiye’nin turizmde en fazla turist çeken üçüncü ili durumundaki Muğla’da yazdan kalma günler yaşanıyor. Doğu bölgelerinde başlayan kar yağışına rağmen, Muğla’da hava sıcaklığı 25, deniz suyu sıcaklığı da 18-20 derece arasında değişiyor.

 

Sıcak havayı gören vatandaşlar hafta sonu tatilini değerlendirmek için Muğla’nın Ula ilçesine bağlı Akyaka Mahallesi sahilinde aldı. Akyaka sahili yerli turistlerin ilgi odağı olurken, özellikle üniversite öğrencileri ve çocuklar Kasım ayının sıcak günlerini denizde geçirdi. Sahilde güneşlenen, yürüyen ve restoranlarda oturan vatandaşlar Kasım ayının güneşinin tadını çıkardı.
Denize giren vatandaşlar Kasım ayında deniz keyfi yaşadıklarını belirterek, “Ülkemizin doğusu kar altında olmasına rağmen Akyaka’da deniz sıcaklığı yazdan kalma gibi. Kasım ayında ilk defa denize giriyoruz. Cennet gibi bir ülkede yaşıyoruz. Ülkemizin bir kısmı kış, bir bölümü yaz. Ülkemizin bu güzelliklerini yaşamaktan mutluyum. Şu anda burası kış sezonu gibi değil. Türkiye coğrafi olarak büyük bir ülke. Muğla yöresi sıcak ve Akdeniz iklimi hakim. Ben Kocaeli’den geliyorum. Şu anda Kocaeli’nde mont ile gezilirken, ben burada denize giriyorum” dediler. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.