Kırsal mahallelere hizmet atağı

Bu haber 14 Ekim 2015 - 0:15 'de eklendi ve 540 kez görüntülendi.

Kırsal mahallelere hizmet atağı (1)Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Belediyemizin hizmetleri kırsalda vatandaşlarımız ile buluşuyor” dedi.

Nazife Taşdelen

Menteşe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nce Kırsal mahalleler hizmet atağı tüm hızıyla sürüyor. Menteşe Belediye Başkanı Gümüş, çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada,

“Belediye olarak sadece yol, asfalt ve parke taşı işleri yapmıyoruz. Bunların yanında kırsaldaki cami, okul ve binaların bakım ve onarımlarını da yapıyoruz. Kırsal mahallerimizde okuyan yavrularımızın daha iyi şartlarda eğitim-öğretim görmeleri için, okul binalarını güçlendiriyor, çevre düzenlemelerini yapıyoruz. Spor yapmalarını teşvik amacıyla gerek basketbol potalarını gerekse, spor yaptıkları zeminleri yeniliyoruz. İstek ve talepler doğrultusunda bank ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde bin öğrencimize çanta dağıttık. Kısacası kırsalda eğitime de elimizden geldiği kadar destek olmaya çalışıyoruz. Ayrıca camilerimizin bakım onarımlarını ve temizliklerini yapıyor, sağlık ocaklarının gerekli tadilat ve çevre düzenlemelerini gerçekleştiriyoruz. Dere yataklarını iyileştiriyor, tehlikeli olan bölgelerde istinat duvarları çekiyoruz. Yaklaşan kış mevsimi öncesi çalışmalarımıza hız verdik. Yeşilyurt, Yerkesik, Bayır ve Kafaca Mahallelerimize kurduğumuz Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı şubelerimiz ile vatandaşlarımıza daha hızlı ulaşarak, sorunları daha çabuk çözüme kavuşturuyoruz” dedi.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.