Kırca’dan Sezer’e gönderme

Bu haber 26 Temmuz 2013 - 9:47 'de eklendi ve 799 kez görüntülendi.

kircaesti123136461323Datça’da “İçerdekiler” adlı oyunuyla hayranlarıyla buluşan tiyatrocu Levent Kırca, Başbakan Erdoğan ile görüşmesiyle gündeme gelen meslektaşı Şafak Sezer’e gönderme yaptı.
Haber Merkezi
Datça’da “İçerdekiler” adlı oyunuyla hayranlarıyla buluşan tiyatrocu Levent Kırca, Başbakan Erdoğan ile görüşmesiyle gündeme gelen meslektaşı Şafak Sezer’e gönderme yaptı. Tiyatro sanatçısı Levent Kırca, “İçerdekiler” adlı tiyatro oyununu Datça Anfi Tiyatroda sevenleriyle buluşturdu. Yaklaşık bin 500 kişiye bir gösteri sunan Kırca ve ekibinin performansı beğeni topladı.
Sahneye çıkmadan önce gazetecilerin sorularını cevaplayan Kırca, hükümetin faaliyetlerini eleştirdi. Gezi Parkı protestolarının ardından Başbakan Erdoğan’dan özür dilediği ifade edilen tiyatrocu Şafak Sezer’e de gönderme yapan Kırca, “Hükümet sinemaları yıkıyor, tiyatroları kapatıyor. Resim ve heykelleri ucube olarak görüyor. Halkın üzerinde büyük baskılar var. İnsanların özel hayatına müdahale ediyor. Özel yaşamına karışıyor. Bunlar artık insanları canından bezdirdi. Bunun en açık göstergesi Gezi Parkı olaylarıdır. Sanatçıların önünde diz çökmelerini istiyor. Ben kimsenin önünde diz çökmem. Beni bazı kişilerle karıştırmasın. Ben kimsenin ayağına gitmem. İsteyen benim ayağıma gelsin. Atatürk bile sanatçının ayağına gitmiştir. Benimle işi olan ayağıma gelsin” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.