Kimse Yok Mu Muğla Şubesi 1 yaşında

Bu haber 30 Nisan 2014 - 20:45 'de eklendi ve 1.072 kez görüntülendi.

kimseyokmi165165165615Muğla Kimse Yok mu Derneği üyeleri düzenledikleri basın toplantısı ile faaliyette bulundukları 1 yıllık süreci değerlendirdi.

İlkay Yıldız
Muğla Kimse Yok mu Derneği üyeleri dernek binasında basın mensupları ile bir araya gelerek derneğe mektupla, internet aracılığıyla ve bizzat başvuran ‘İhtiyaç Sahibi Aile’ sayısının 505’e, internet sitesi aracılığıyla ve bizzat kayıt yaptıran gönüllü sayısının ise 241’e ulaştığını belirtti.

Kimse Yok Mu Derneği Muğla Şube Başkanı Sertan Acar açıklamasında ihtiyaç sahiplerine 20 bin 929 TL’lik ayni yardım, yine ihtiyaç sahibi mağdurlara bin 740 TL’lik nakdi yardım yapıldığını belirtti Acar, “Karne Haftası dolayısıyla Göktepe Köyü’ndeki okulumuza kırtasiye ve oyuncak yardımı yapıldı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mağdur bayanlarımıza dernek binasında program yapıldı ve hediyeler takdim edildi. 65’e yakın mağdurumuz ve ailesine giyim yardımı yapıldı. Muğla ve ilçelerindeki 5 okulumuzla yardım kampanyaları düzenlendi. Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Kurşunlu Cami Önünde Peygamber Efendimiz(SAS) adına ‘Lokma Hayrı’ yapıldı. 23 Nisan dolayısıyla merkeze bağlı Avcılar, Günlüce, Bozyer, Esençay ve Sungur’daki köy okullarımızdaki öğrencilere giyim, kırtasiye, oyuncak ve çikolatadan oluşan hediyeler verildi. Muğla Merkez ve merkeze bağlı 10 ilçemizde yapılan çalışmalar neticesinde derneğimize yapılan ayni ve nakdi bağışlarda bir artış olduğu görüldü. Bunun için tüm yardımseverlerimizi bu iyilik kervanına daha fazla kişiyi dahil etmelerini bekliyoruz. Şimdiden bize destek olan tüm Muğlalılara teşekkür ediyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.