Kılıçdaroğlu’nun Seçim Açıklaması Tutmuşa Benziyor

Bu haber 27 Nisan 2015 - 0:20 'de eklendi ve 916 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, genel seçimlere kısa bir süre kala partiler seçim açıklamalarını yapmaya başladılar. Her parti kendilerinin fazla oy alabilmeleri için yapmış oldukları seçim açıklamalarında en ilgi çekeni CHP’nin açıklaması oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yapmış olduğu seçim açıklamasında emeklilere iki maaş ikramiye verilmesi, en az emekli maaşı alanlar 1.500 TL’den aşağı alınamayacak, taşeron işçilerine kadro verilecek, çalışan emeklilerden kesilen %15 prim kaldırılacak, sağlık hizmetlerinden kesilen katı payı kaldırılacak, asgari ücret en az 1.500 TL olacak, kredi kartlarını faizinin %80’i silinecek, yoksulluk maaşları yükseltilecek, askerdeki erlere 35 TL almış oldukları maaşlar 360 TL olacak ve daha buna benzer açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu söyleyişleri Türkiye genelinde bir hayli ses getirdiği görüldü. Ve sağ partilerden çok sayıda vatandaşların CHP’ye oy vereceği dile getirilmekte.
Sevgili okurlarım, Sayın Kılıçdaroğlu’nun yapmış olduğu bu seçim açıklaması başta emeklileri sevindirirken taşeron işçilerde şimdiden sevinmeye başladılar bile. Türkiye genelinde işyeri açıp da %15 maaşlarında kesinti yapılan emeklilerin kesintilerinin sona ereceği, hele hele sağlık hizmetlerinden kesilen ücretlerin tamamen iptal edileceği vatandaşlar tarafından memnunluk yarattığı görüldü. Sayın Kılıçdaroğlu’nun açıklamasının hepsi doyumluydu. Ama içlerinde en güzeli ise Türkiye genelinde emekli maaşını 800-1.000 TL alanların CHP iktidara gelirse 1.500TL’den aşağı alınmayacağını belirtmesi, emekliler arasında günün konusu olmaya başladı. Her toplulukta vatandaşlar bu güzel müjdeli habere seviniyorlar.
Askerde bulunan erlerin maaşına yüzde yüz zam verilecek olması da askerleri de son derece sevindirmiştir. Herhalde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu her nedense bilinmez aklına ne gelmişse hepsini seçim beyannamesinde yer vermesi CHP’nin iktidar olacağını göstermekte. Bir de kredi kartlarının faizinin %80’inin silinmesi ve yoksulların maaşlarının son derece fazla verilecek olması da CHP’ye büyük bir atak yaptıracağa benzer.
Sevgili okurlarım, Türkiye genelinde şimdi şu an tek konuşulan konu ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yapmış olduğu seçim açıklaması gündemde hem de her yerde Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu kez konuşma yapması tutmuşa benziyor. Yani CHP’nin iktidar yolu açılmışa benziyor. Nedeni de sağcı solcu demeden vatandaşların çoğunluğu hele emeklilerle taşeron işçilerinin sevinçleri görülmeye değerde onun için söylüyorum CHP’nin iktidar olabileceğini sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.