Kılıçdaroğlu’ndan Muğla’ya müjdeli haber: “Muğla’da meyil yoklaması yapacağız” « Hamle Gazetesi

Kılıçdaroğlu’ndan Muğla’ya müjdeli haber: “Muğla’da meyil yoklaması yapacağız”

Bu haber 07 Mayıs 2013 - 19:06 'de eklendi ve 1.011 kez görüntülendi.

kilictaroğlundanmuglayamucdi12313456413Cumhuriyet Halk Partisi’nin 4 Mayıs Cumartesi günü yapılan Parti Meclis toplantısında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Muğla ve Trakya’da ön seçim yapılacağı konusunda açıklama yaptığı öğrenildi. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun Parti Meclisi toplantısında Ercan Karakaş’ın yaptığı konuşma sonrasında “Muğla ve Trakya’da daha önce de ön seçim yaptık ve başarılı olduk. Bu başarıyı tekrarlamak için yine ön seçim yapacağız” şeklindeki açıklaması CHP örgütlerinde büyük sevince neden oldu.
Haber Merkezi
CHP yüksek siyasetinden edinilen bilgiye göre hafta sonunda gerçekleştirilen Parti Meclis toplantısına ve Merkez Yürütme Kurulu toplantısına Muğla’nın ön seçim isteği damga vurdu. Her iki toplantıda Muğla örgütünün ön seçim isteğini bir kez daha parti yüksek siyasetine aktaran CHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş’ın “Muğla ve Edirne örgütleri büyük şehir statülü seçimler öncesinde belediye başkanlarını ön seçimle belirlemek istiyor. Bu haklı bir istektir. Sosyal demokrasinin geleneklerinde de ön seçim vardır” açıklamasının ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Sayın Ercan Karakaş’ın görüşlerine aynen katılıyorum. Muğla’da ve Trakya’da özellikle Edirne’de tüm üyelerin katılımı ile meyil yoklaması yapacağız. Ben son ziyaretimde Muğla’yı gittim, gördüm. Muğla’da atama riskini göğüsleyemeyiz. Bu nedenle Muğla’da ve Trakya’da özellikle Edirne’de tüm üyelerin katılımı ile meyil yoklaması yapacağız. Ayrıca 4 ayrı firma tarafından ciddiyeti ve sonuçları tartışılmayacak 4 ayrı kamuoyu araştırması yaptırarak Belediye Başkan adaylarımızı belirleyeceğiz” dediği öğrenildi.
CHP İL BAŞKANI DOĞRULADI
Ankara CHP Genel Merkezinden gelen haber üzerine kendisi ile görüştüğümüz CHP İl Başkanı Mustafa Öztürk Genel Merkez kararını şu sözleri ile değerlendirdi:
“Biz Muğla Örgütü olarak belediye başkan adaylarımızı ön seçimle, meyil yoklaması ile belirlemek istediğimizi Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ilettik. Bu konuda hem genel başkanımızla hem de Sayın Karakaş’la da baş başa görüşmeler yaptık. Sayın Genel Başkanımız ve Sayın Karakaş bu isteğimizi dikkate aldılar ve bizi dinlediler. Anladığım kadarı ile siz gazeteciler genel merkezin belediye başkan adaylarını meyil yoklaması ile belirleme kararına bizden önce ulaştınız. Kılıçdaroğlu’nun ön seçim kararı Muğla’nın demokrat yapısına ve örgüte duyduğu saygının göstergesidir. Tüm üyelerimizin katılımı ile yapılacak meyil yoklaması ve ardından yapılacak kamuoyu araştırmaları sonrasında Muğla CHP olarak büyük şehir seçimlerinde büyük bir zafere, tarihi bir başarıya imza atacağız.”
ÇOBAN ATEŞİ VE ÖRGÜT KARARI ETKİLİ OLDU
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Muğla’da meyil yoklaması yapılacak açıklaması Muğla CHP örgütlerinde büyük bir sevince neden oldu. Siyasi kulislerde CHP Genel Merkezinin ve Kılıçdaroğlu’nun ön seçim kararında Muğla’da Musa Gökbel, Sezai Avşar ve arkadaşlarının yaktığı Çoban Ateşi Hareketi ve il danışma kurullarında alınan ön seçim kararlarının etkili olduğu konuşuluyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.