Kılıçdaroğlu Yatağan’da sevgiyle karşılandı

Bu haber 28 Nisan 2013 - 20:51 'de eklendi ve 1.309 kez görüntülendi.

kilictarogluyatagar121321354CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla gezi maratonuna Milas’tan başladı. Milas Belediyesinin yaptığı çarşı düzenlemesinin açılışını gerçekleştiren Kılıçdaroğlu, burada Türkiye gündemini değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, yaptığı konuşmada, hükümete yüklenerek, “Çözüm süreci dediğiniz sürecin gerçeklerini bizlere de açıklayın” dedi. Milas’ta cadde açılışları yapan Kılıçdaroğlu, Yatağan’da Atatürk Kültür Evi açılışını gerçekleştirdi.
Haber Merkezi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla gezi maratonuna Milas’tan başladı. Milas Belediyesinin yaptığı çarşı düzenlemesinin açılışını gerçekleştiren Kılıçdaroğlu, burada Türkiye gündemini değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, yaptığı konuşmada, hükümete yüklenerek, “Çözüm süreci dediğiniz sürecin gerçeklerini bizlere de açıklayın” dedi. Milas’ta cadde açılışları yapan Kılıçdaroğlu, Yatağan’da Atatürk Kültür Evi açılışını gerçekleştirdi.
Hafta sonunda sabah saat 10 sıralarında Milas Bodrum Havalimanından konvoylarla ilçeye gelen Kılıçdaroğlu, hazırlanan alandan halka seslendi. Çarşı gezisi ile önce halkı selamlayan Kılıçdaroğlu daha sonra parti üst düzey yöneticileri, bölge milletvekili ve belediye başkanları ile ilçe yöneticileri eşliğinde alana giriş yaptı. Halkı ilk olarak parti yetkililerinin yanı sıra bölge siyasetçilerinin selamladığı platformda mikrofona ilk gelen isim Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat oldu. Başkan Tokat, çalışmalar hakkında bilgi verdikten sonra sözü CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na bıraktı.
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ilk olarak belediyeye çağdaş belediyecilik anlayışında yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederken, ardından ülke gündemini değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, yaklaşık yarım saat süren konuşmanın ardından Menteşe Caddesi, Kadıağa ve Cumhuriyet caddelerinin açılışını temsili kurdele keserek yaptı. Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler yarım saat süren esnaf gezisinin ardından Muğla’nın Yatağan ilçesi ve Muğla Merkezde gerçekleşecek etkinlikler için halkı selamlayarak ilçeden ayrıldı. ATATÜRK KÜLTÜR EVİ’Nİ AÇTI
Muğla’da, bir dizi incelemelerde bulunup açılış yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yatağan ilçesinde bir sürprizle karşılaştı. Yatağan’da dünya evine girmek için düğün yapmakta olan gelin Bahtiyar Yılmaz düğünü bırakıp gelinliği ile Kılıçdaroğlu’nu karşılamaya gitti. Damat Timur Yılmaz ile gelin Bahtiyar Yılmaz’ı karşısında gören CHP Lideri Kılıçdaroğlu, geline 100 TL takıp gelin ve damatla hatıra fotoğrafı çektirdi.
Milas’tan Yatağan ilçesi Yeşilbağcılar beldesine geçen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 9 ay sonra kapanacak olan beldenin yeni yaptırılan belediye hizmet binasının açılışını yaptı. Kömür rezervleri üzerinde kurulu olduğu için istimlak edilen ve yeni yerleşim yerine taşınan Yeşilbağcılar beldesini ziyaret eden Kılıçdaroğlu, 9 ay sonra kapanacak olan Yeşilbağcılar Belediyesi tarafından yaptırılan Atatürk Anıtı ve belediye hizmet binasının açılışını yaptı. Yeşilbağcılar Belediye Başkanı Ertaf Cicili’den istimlak nedeni ile yeni yerleşim alanına taşınan belde hakkında bilgi alan Kılıçdaroğlu’nu, Yatağan’a bağlı Turgut ve Bozarmut beldelerinin AK Partili belediye başkanları da karşıladı ve birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.
Yeşilbağcılar beldesindeki anıt ve belediye hizmet binası açılışının ardından Yatağan Belediyesi tarafından 135 bin lira bedelle kamulaştırılan ve yaklaşık 500 bin TL bedel ile restore ettirilen Atatürk Kültür Evi’nin açılışı yapıldı.
Atatürk Kültür Evi açılışı için Yatağan’a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu, düğünlerini bırakarak gelen gelin ve damat karşıladı. Çiçeklerle kendisini karşılayan damat Timur (23) ve gelin Bahtiyar Yılmaz çiftine 100 TL takan Kılıçdaroğlu, genç çiftle hatıra fotoğrafı çektirdi. Daha sonra tören alanında halka seslenen Kılıçdaroğlu, elektrik kesintisi nedeniyle konuşmasını alana gelen seçim otobüsünün ses sistemi ile gerçekleştirebildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.