Kılıçdaroğlu Ve Büyükşehir Çalıştayları « Hamle Gazetesi

Kılıçdaroğlu Ve Büyükşehir Çalıştayları

Bu haber 13 Aralık 2017 - 23:21 'de eklendi ve 1.797 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Özcan Özgür

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na “Sen bittin. Kılıçdaroğlu sen bittin.” diye seslendi.

Konuşurken çok sinirliydi. Belki öylesini sevenler vardır. Hoş görüntüler değildi. “Devlet adamına” yakışmıyor. En azından ben yakıştıramıyorum. Derdimizi bağırıp çağırmadan da anlatabiliriz. Siyaset bütün Dünya’da mı böyle yapılıyor, yoksa bizde mi böyle?

Kılıçdaroğlu bugün Muğla’da.

Muhtemelen Muğla’dan da Soylu’ya seslenecektir. Umarım O da derdini bağıra çağıra anlatmaz… Neymiş efendim, seçmen öyle seviyormuş. Ben seçmen değil miyim?

Bu köşenin okurlarından Ahmet Siler facebookta paylaşılan yazılarımdan birinin altına şu satırları bırakmıştı:

Sular yükselince, balıklar karıncaları yer. Sular çekilince de karıncalar balıkları yer. Kimse bugünkü üstünlüğüne, gücüne güvenmemelidir… Çünkü; kimin kimi yiyeceğine ‘Suyun akışı’ karar verir…

Neden bilmiyorum, bu sözleri not almışım.

 

xx        xx        xx

Kılıçdaroğlu bugün Muğla’da… Saat 11.00 – 12.30 arasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde “Ulaşım Çalıştayına” katılacak.

Neden Ulaşım Çalıştayı?

12.30’da ara verilecek ve 14.15’de “Muhtarlar Toplantısı”na geçilecek. Saat 16.00’da da Toplu Açılış Töreni gerçekleştirilecek. İşte bunun çok merak ediyorum!

Kılıçdaroğlu’na artık Muğla’da neleri açtıracaklar bilmiyoruz. Tören Saat 17.00’de sona erecek ve Kılıçdaroğlu GMKA Kültür Merkezi’nin önünde Muğlalılara seslenecek. Sonra Ankara’ya dönecek.

Etkinlikler ilginç… Öğleden sonra yapılacak olan “Muhtarlar Toplantısı” önemli. Bilindiği gibi bir Muhtarlar Toplantısı da Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon tarafından yapılmıştı. İl Başkanı Mürsel Alban’da Nejat Altınsoy arkadaşımıza “özel” açıklamada bulunarak “Bu toplantıdan Ankara bilgi sahibi değil” deyip, Kocadon’u “yalancı” durumuna düşürmüştü…

 

xx        xx        xx

Aslında şimdi herkes CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun muhtarlara seslenirken ne diyeceğini de merak ediyor. Ne diyecekleri belli…

İçişleri Bakanı Soylu’dan girip, Zarap’tan çıkacaktır. Elbette CHP’nin, kendisi ve ailesinin mal varlığının bir komisyon kurularak araştırılması amacıyla TBMM Başkanlığı’na verdiği önerge ile CHP’li belediyelerde suç ve suçlu yaratma iddialarını da araya serpiştirecektir.

Keşke Kılıçdaroğlu’nun duyarlılığını Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Daire Başkanları, Müdürleri, Genel Sekreteri, Danışmanları ve şirketlerdeki yöneticiler de mal varlıklarını açıklayabilseler!

Bunlar önemli tabi… Ama asıl beklenen Kılıçdaroğlu’nun muhtarlara seslenirken ne diyeceği?

Kendisinden önce yapılan muhtarlar toplantısı için Kocadon’a teşekkür edip, İl Başkanı’na “Sana ne oluyor” mu, yoksa Kocadon’a “Kime sordun” mu diyecek?

Belki de hiçbir şey olmamış gibi davranacaktır…

 

xx        xx        xx

Kılıçdaroğlu’nun bugün her şeyi unutsa da muhtarlar toplantısında CHP’li yerel yönetimlerden söz etmemesi kaçınılmaz olacaktır. Arada Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı adayını da ilan eder mi bilemiyoruz… Muğla’da herkesin açıklanmasını bekledikleri konulardan biri de bu konu…

Tabi bir ihtimal daha var…

O da Kılıçdaroğlu’nun “Muğla’da adayımızı önseçim ile belirliyoruz.” ifadesi olacaktır.

Ama bence böyle bir açıklama olmaz. Çünkü Kılıçdaroğlu etkinliklerin sonunda GMKA Kültür Merkezi önünde halka seslenirken, bir kişi olsun çıkıp “Önseçim istiyoruz” diye pankart açmayacaktır. Buna karşılık “Başkan Gürün’ü yedirmeyiz” veya “Osman Gürün’ü yedirmeyiz” türünden pankartlar açılacaktır.

O pankartları görünce Kılıçdaroğlu’nun yerinde ben olsam Başkan Gürün’ün adaylığını ilan ederdim… “Hiç merak etmeyin, O’nu kimseye yedirmeyiz. Kendisini Ankara’da görmek istiyoruz” da diyebilirdim… (!)

 

xx        xx        xx

Muğla’da bir haftadır sosyal medyada bir “yedirmeyiz” muhabbetidir gidiyor.

Kim yemek istiyor ki? Başkan Gürün’e açlığını beyan eden mi oldu?

Anlamakta zorlanıyorum… Altı üstü iki müfettiş belediyede incelemede bulunuyor…

Aybaşında, yani 4 Aralık’ta Başkan Gürün, mülga Muğla Belediyesi’ndeki yöneticileri ile Asliye Ceza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Sizce Müfettiş denetimi, yargılanmaktan daha mı sıkıntılı bir haldir?!

Sosyal medyada klavyeden sallayanlar neden 4 Aralık’ta Adliye önünde değillerdi, onu anlamakta da zorlanıyorum… Ben bugün öğleden önce yapılacak “Ulaşım Çalıştayı”nı da anlayamadım.

Kültür Turizm Bakanlığı’nın bir “Turizm Politikası” var mı bilmiyoruz. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin de olduğunu sanmıyorum…

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Muğla gibi bir yerde “Turizm Çalıştayı”na katılması daha anlamlı olmaz mıydı?

 

xx        xx        xx

Ülkemizin yaşadığı turizm krizinden en çok etkilenen iki ilden biri Antalya olurken, biri de Muğla oldu. O kriz sürecinde Büyükşehir Belediyesi’ni yavrusu Menteşe Belediyesi ile birlikte turizm fuarları dışında gören oldu mu? Ben görmedim…

Turizm Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı Ali İnan turizmden çok spor ile ilgiliydi!

İlgiliydi” diyorum, çünkü kendisini Daire Başkanlığı’ndan alıp, İtfaiye’de “Şube Müdürü” olarak görevlendirilmiş!

Taşeron işçilerin puantajları ile oynandığı, mobing, taciz iddiaları varmış.

Fazla bilgimiz yok… Yoksa Kılıçdaroğlu bugün belki de “Turizm Çalıştayı”ndan Muğla’mızın ve Ülkemizin turizmcilerine sesleniyor olabilirdi.

Kılıçdaroğlu’nun bugün katılacağı “Ulaşım Çalıştayı”ndan ülkemize nasıl bir mesajı olur, onu da çok merak ediyorum.

 

xx        xx        xx

Bugün Ulaşım Dairesi Başkanı H. Alper Kolukısa ne anlatacak? Çalıştaya katılanlar ne konuşacak?

En çok şoförler ve toplu taşımadan yararlananlar merak ediyor… Merak eden gider dinler, ama bakalım haberleri var mı?

Sayın KolukısaSahibin’den Com”a satılık arazi ilanı vermiş. Bundan da neredeyse herkesin haberi var… 14 Kasım 2016’da Ali Gülgün, Osman Gülgün ve Feriştah Gülgün’den satın aldığı 14 bin 200 m2 araziyi 2.400.000 TL’ye satılığa çıkarmış. Arazi Akçapınar’da anayola ve denize yakın…

Daire Başkanları çok kazanıyor demek ki. Tapuya satışa çıkardığı fiyatla mı kayıtlı bilmiyoruz. Mal beyanında yer alıyor mu onu da bilmiyoruz.

Kendisi ve ailesinin mal varlığının bir komisyon kurularak araştırılması amacıyla TBMM Başkanlığı’na önerge veren Kılıçdaroğlu “Beş kuruş bulamazlar” diyor. 

Biraz daha gayret gösterip, genel başkan olacağına daire başkanı olsaymış…

 

xx        xx        xx

Çalıştayın konusu değil ama Ulaştırma Daire Başkanlığı’nın kararları sonucu Başkan Gürün ile Bodrum Şoförler Ve Otomobilciler Esnaf Odası karşı karşıya gelmiş ve kavgalardan birine Kılıçdaroğlu’da tanık olmuştu… Kılıçdaroğlu, “Ne oldu o iş?” diye Başkan Gürün’e sordu mu, bugün sorar mı bizde bilmiyoruz.

Bodrumlu şoför esnafı başka illerde 35-50 TL olan hat belgesi için kendilerinden 600 TL alınmasını yargıya taşıyıp davayı kazanmışlardı. Şoförlerin parasını iade etmesi gereken Belediye kararı üst mahkemeye taşımış, ama şoförler yine kazanmış. Şimdi karar Danıştay’da… “Orada da kazanacağız” diyorlar…

Ulaşım ÇalıştayındaAraç Takip Sistemi” de konuşulur mu bilmiyorum. İl genelinde binlerce toplu taşıma aracına “Arvento” denilen bir çeşit uydu takip cihazı takıldı. İyi oldu. Bu arventoların örneğin 1 TL olanı var, 3 TL olanı var. Kolukısa 1 liralık varken 3 liralığı zorunlu kılmış. Neden? Galiba binlerce şoför esnafı bu konuyu da yargıya taşıyor…

Çalıştaylar hayırlı olsun…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

3 ADET YORUM YAPILDI
Mehmet Keza KUNDAKÇI 14 Aralık 2017 / 09:36

üstad yorum yapacak bir yer bırakmamışsın,
gerçek bir CHP’Li ve hatta herkes bu yazınızı çok dikkatli anlayacak şekilde,
anlamadığı yeri tekrar okuyup,altını çizerek not tutarak okumalı.
AYNEN SN.GENEL BAŞKAN GİBİ KOLTUKTA OTURAN HERKES BU CESARETTE OLMALI,
“5 KURUŞ BULAMAZSINIZ” DİYECEK KADAR DA KENDİNE GÜVENEBİLMELİ,
ULAŞIM KONUSUNA GİRMEYECEĞİM,

TAM BİR REZALET,ELEŞTİRDİĞİMİZ AKP UYGULAMALARINDAN DAHA BETER BİR DURUMDA,ALLAH MİLLET’E ACISIN…

BU AĞABEYLER,FİKRİ OLAN,ZİKRİ OLAN,VİZYONU OLAN,ENERJİSİ OLAN,MEMLEKET YÜREKLİ İNSANDAN KORKTUĞU İÇİN,TURİZM KONUSU,ELLERİNDE TESPİH’TEN ÖTE BİR ŞEY DEĞİLDİR,ÇÜNKİ DERTLERİ DEĞİL,ÇÜNKİ YETKİNLİKLERİ YOK,
EY HALKIM,
KRAL ÇIPLAK,GİYDİKLERİNİ DE SEN DİKİYORSUN…

metin kalay 14 Aralık 2017 / 09:39

Kılıçdaroğlu tebdili kıyafet gelsin. Bodrum Belediyesinden bir iskan ruhsatı yada yapı alsın. Orada dönen işleri ve istenilen rakamları kendi gözüyle görsün. her şey aleni gizli saklı bir şey yok. Belediyelerini korusun ama belediyelerindeki usulsüz işlere göz yummasın. Belediyelerini disiplin altına alsın. Aaahhhhh nerede o 12 eylül öncesinin CHP li belediyeleri. Gerçi CHP Genel Merkezi de öyle değil.

Lütfi topal 14 Aralık 2017 / 14:29

Acaba dubalarla bide vatandaşın arsasına %25 imar verip belediyenin kendi arsalarına %50 imar verdiğinide sorarmı acaba