Kılıçdaroğlu “Başkanımız Nerede” Dedi… (!) « Hamle Gazetesi

Kılıçdaroğlu “Başkanımız Nerede” Dedi… (!)

Bu haber 16 Aralık 2017 - 1:45 'de eklendi ve 1.676 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Özcan Özgür

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu önceki gün, bir dizi açılış ve temel atma töreni için Muğla‘ya geldi. Kimse sorularının yanıtını alamadı.

Milas-Bodrum Havalimanından otobüs ile Muğla Büyükşehir Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi salonuna gelen Kılıçdaroğlu, burada basına kapalı iki toplantı gerçekleştirdi.

Önce CHP’li 120 il ve ilçe belediyelerinin ulaşım birimleri ile ‘Ulaşım Çalıştayı‘na katıldı.

Basına kapalı olduğu için ne konuşuldu bilmiyoruz.

Eğer Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Dairesi Başkanlığı’nın çalışma ve yöntemleri CHP’li belediyelere model gösterildi ise, artık neler olur bilemem…

Önceki günkü program GMKA Kültür Merkezi önünde Kılıçdaroğlu’nun Muğlalılara seslenişi ve 48 yatırımın temel atma, hizmete alma töreni gerçekleştirildi.

 

xx        xx        xx

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu önceki gün öğleden sonrada “Muhtarlar Toplantısı”na katıldı.

Bu toplantıda basına kapalı gerçekleştirildi. Kılıçdaroğlu‘nun Muğla‘ya geldiği önceki günkü “Kılıçdaroğlu ve Büyükşehir Çalıştayları” başlıklı yazımda Kılıçdaroğlu’nun kendisinin ve ailesinin mal varlığının araştırılması için verdiği önerge ile ilgili şu ifadelerde bulunmuştum:

Keşke Kılıçdaroğlu’nun duyarlılığını Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Daire Başkanları, Müdürleri, Genel Sekreteri, Danışmanları ve şirketlerdeki yöneticiler de gösterseler de mal varlıklarını açıklayabilseler!

Bunlar önemli tabi… Ama asıl beklenen Kılıçdaroğlu’nun muhtarlara seslenirken ne diyeceği?

Kendisinden önce yapılan muhtarlar toplantısı için Kocadon’a teşekkür edip, İl Başkanı’na ‘Sana ne oluyor’ mu, yoksa Kocadon’a ‘Kime sordun’ mu diyecek?

Belki de hiçbir şey olmamış gibi davranacaktır…

Muhtarlar Toplantısı dahil, önceki günkü etkinliklerin tamamında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da oradaymış. Demek ki hiçbir şey olmamış gibi davranılmış…

Ayrıca merak edip soranlar var, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar da havaalanından itibaren programın her safhasında varmış…

 

xx        xx        xx

Önceki gün gerçekleştirilen etkinlikleri ve Muhtarlar Toplantısı’nı düzenleyenler veya düzenletenler ise hiçbir şey olmamış gibi davranmamışlar.

Aldığımız duyumlara göre, Başkan Kocadon ile Muğla İli Muhtarlar Federasyonu üyelerini buluşturan Federasyon Başkanı Muhtar Kadir Gümüş’ü davet etmemişler.

Ancak Kadir Gümüş etkinliğe gelmiş.

Bir de söz alıp konuşmuş. Yaptığı konuşma ile adeta hayallere de tüy dikmiş.

Aynı zamanda Muğla İli Muhtarlar Derneği Başkanı olan Federasyon Başkanı Gümüş’ün art niyetli olduğunu da sanmıyorum.

İçinden geldiği gibi konuşmuş. O konuşurken, Kılıçdaroğlu’da not almış.

Anlatanların yalancısıyım…

 

xx        xx        xx

Muhtarlar Toplantısı’nda konuşmak üzere 22 muhtar önceden belirlenmiş.

Genel Başkanın önünde sürprizlere meydan verilmek istenmemiş olabilir.

Ancak akacak kan başta durmazmış derler ya, işte öyle… O 22 muhtardan Milas, Yatağan ve Fethiye’den gelenler ağırlıklı olarak 14 muhtar Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ile ilgili şikayetlerini, eleştirilerini dile getirmiş.

Bir de yetmez gibi, o sırada Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Gümüş de söz almış ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun gözlerinin içine baka baka şu ifadede bulunmuş:

Sayın genel başkanım Muhtarlar Federasyonu Başkanı olarak Muğla’mıza hoş geldiniz diyorum.  Muğla’daki 566 muhtarın 420 si bizim dernekte ama ne yazık ki ben bu toplantıya davet edilmedim. Gelmeyeceğim düşünülmüş olmalı, benim yaka kartım bile yok. Bu toplantının olacağını Bodrum Belediye Başkanı Kocadon’un düzenlediği toplantıdan öğrenmiştim. Federasyonumun 420 üyesi muhtarlarımız içinde CHP’li de, AK Partili de, MHP’li de vardır. Kimsenin partisi beni ilgilendirmez. Osman Gürün hala bizim dernek kurulduktan sonra hayırlı olsuna gelmedi. Lütfen bu ayrımcılığa son verilsin.

Dinlerken, inanamadım. Ama Kadir Gümüş böyle diyor…

Hatta kendisi konuşurken not alan Kılıçdaroğlu muhtarlardan sonra kürsüye gelince, konuşmasında “Federasyon başkanının dediği gibi…” diye başlayan ifadeleri olmuş…

 

xx        xx        xx

Önceki günkü “Kılıçdaroğlu Ve Büyükşehir Çalıştayları” başlıklı yazımda şu ifademde olmuştu:

Kılıçdaroğlu’nun bugün her şeyi unutsa da muhtarlar toplantısında CHP’li yerel yönetimlerden söz etmemesi kaçınılmaz olacaktır. Arada Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı adayını da ilan eder mi bilemiyoruz… Muğla’da herkesin açıklanmasını bekledikleri konulardan biri de bu konu…

Öyle oldu…

Toplu temel atma ve açılış töreninde yaptığı konuşmada KılıçdaroğluBen hak, hukuk, adalet dedikçe birisi rahatsız olmuyor. Olsun. Ben bunları ve doğruları söylemeye devam edeceğim.” diyerek şöyle devam etti:

Harcadığın her kuruşun hesabını millete vereceksin. Bu bizim namus borcumuzdur. Bu bizim millete borcumuzdur. Bizi onlardan ayıran temel nokta hesap vermekten korkmuyoruz. Onlar hesap vermezler üstüne üstlük vatandaşa hesap soruyorlar. Biz o nedenle size hesap vermeyi namuslu görev sayıyoruz. Biz ayrıca şunu söylüyoruz, bütün belediye Başkanlarımıza. Görüşü ne olursa olsun, eşit hizmet vereceksin.

 

xx        xx        xx

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bazılarının sandığı gibi Muğla’nın Büyükşehir Belediye Başkanı adayını açıklamaya gelmedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısının ve İçişleri Bakanı Soylu’nun çıkışının ardından CHP’li belediye başkanlarına sahip çıktığını göstermeye geldi…

Ancak konuşmasının sonunda Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün‘ü yanına alarak, “Zor koşullarda görev yaptığını iyi biliyorum, ama o bundan sonra da sizlere en güzel hizmeti vermek için çaba harcayarak emek verecektir” dedi.

Niyet okumaya kalkarsak “Tamam. Kılıçdaroğlu Muğla’da da Büyükşehir adayının Osman Gürün olduğunu açıkladı” diyebiliriz!

Diyenler de var… Hatta haberlerinde böyle olduğunu yazan arkadaşlarımız bile oldu.

Eh bize de “Hayırlı olsun” demek yakışır, ama böyle bir şey yok!

Çünkü Kılıçdaroğlu konuşmasını tamamlarken, “Muğla’da Büyükşehir Belediye Başkanı adayımız Osman Gürün’dür” demedi.

Oysa Aydın’da muhtarlarla toplantıda Aydın’ın “topuklu efesi” Özlem Çerçioğlu’nu 2019 seçimleri için aday göstereceklerini açıkça ilan etmişti…

 

xx        xx        xx

Aslında ne oldu?

İsteyen kasetleri izler, görür… Kılıçdaroğlu konuşmasını “Yolumuz hak yoludur. Mücadelemiz kutlu olsun ve mücadele edeceğiz.” diye noktaladı ve kürsüden ayrılıyordu ki, “Tabi bu arada şunu da söyleyeyim, başkanımız nerde, nerde başkan?” diyerek geri döndü ve “Gel bakalım başkan” ifadesiyle Başkan Gürün yanına gelince şöyle devam etti:

Başkanım size hizmet ediyor. Her türlü baskıya, her türlü, her türlü zorluğa her türlü zor koşullara rağmen size hizmet etmeye çalışıyor. Her kuruşun hesabını vermek onunda namus borcudur. Onunda görevidir. Zor koşullarda da görev yaptığını ifade ettim. Ama o bundan sonra da sizlere en güzel hizmeti yapmak için çaba harcayacaktır, emek harcayacaktır.

Dolayısıyla biz bütün belediye başkanlarımıza güveniyoruz. O dedi ki, o zat, sarayda oturan o zat ‘ben’ dedi ‘belediye başkanlarımın işine son verdim. Tehditle, şantajla onların görevlerine son verdim. Onları attım. Sıra sende Kılıçdaroğlu.’… Bende dedim ki, ‘doğru sıra bizde. Bizim belediye başkanlarımız çalışıyor. Gideceğim hepsini tek tek kutlayacağım. Yaşa, bravo çok iyi yapıyorsun, halka hesap veriyorsun, her kuruşun hesabını veriyorsun dedim ve diyeceğim.

Ama “Başkanım size emanet” bile demedi!

Önceki günkü “Kılıçdaroğlu ve Büyükşehir Çalıştayları” başlıklı yazımda “Tabi bir ihtimal daha var… O da Kılıçdaroğlu’nun ‘Muğla’da adayımızı önseçim ile belirliyoruz.’ ifadesi olacaktır.” şeklinde ifadede de bulunmuştum.

Siz olacağına bakın…

Tabi bu yazı burada bitmez.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Reşat Öztepe 16 Aralık 2017 / 17:15

Gocuman; KAPALI TOPLANTI DAN NE ANLIYORUZ: Baksana ne açıldı ne alındı ne temeli hiç bilgi yok. sevgi ve saygı.Önceki günkü program GMKA Kültür Merkezi önünde Kılıçdaroğlu’nun Muğlalılara seslenişi ve 48 yatırımın temel atma, hizmete alma töreni gerçekleştirild