Kıdemli Albay Yavuz Özfidan « Hamle Gazetesi

Kıdemli Albay Yavuz Özfidan

Bu haber 20 Haziran 2016 - 0:09 'de eklendi ve 1.524 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, geçtiğimiz hafta içinde Muğla Alay Komutanlığı kışlasında görkemli bir tören düzenlendi. Jandarma Genel Komutanlığı’nın kuruluş yıl dönemi münasebetiyle güzel bir gün yaşandı. Ben de İl Jandarma Komutanlığı’nın davetlisiydim. Müzik eşliğindeki törende duygusal anlarda yaşandı. Gazi ve şehit ailelerinin hazır bulunduğu törende Muğla Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan ile subay, astsubay, uzman çavuş erlerin organizeli çalışması sonrası davete gelenler güzel bir gün geçirdiler. İl Jandarma Alay Komutanı Yavuz Özfidan öncülüğünde Muğla’da gerçekleşen Jandarma Genel Komutanlığı’nın 177. kuruluş yıldönümünün önceki yıllara nazaran daha güzel olması için personeli ile birlikte titiz bir şekilde çalışma içine girip başta Muğla Valisi Amir Çiçek olmak üzere törende bulunanların takdirini topladığını söyleyebiliriz.

Ben de Muğla Jandarma Kıdemli Albay Yavuz Özfidan’ın davetlileri arasındaydım.

Töreni Muğla Valisi Sayın Amir Çiçek, Aksaz Dz.Üs K. Tuğa.Namık Alper, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün, Rektör Vekili, Baro Başkanı, Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdür Vekili, Köyceğiz, Menteşe, Milas, Ortaca Kaymakamları, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Rektör Yardımcıları, İl Müdürleri, Marmaris Sahil Güvenlik Grup Komutanı SG.Albay Mete Çağlar, Askerlik Şebi Başkanı Per.Yb. Erkan Manavoğlu, dereceye giren öğrenciler ve aileleri ile şehit aileleri, gaziler ve çok sayıda Muğla’lı izledi.

Kutlama töreninde geçmiş yıllardan hayli farklı ve renkli anlar yaşandı. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Jandarma Genel Komutanı Org. Galip Mendi’nin kutlama mesajı okundu. İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Yavuz Özfidan’ın konuşması ile devam eden törende Muğla Valisi Amir Çiçek’e günün anısına 1930’lu yılların Cumhuriyet Jandarması heykelciği takdim edilmiştir. Sayın Vali tarafından başarılı jandarma personeline başarı belgeleri verildi.

J.Komd.Er Alper Güzelocak tarafından şehit babası Mehmet Yılmaz’ın şiir kitabından alınan “Jandarmayım Ben” isimli şiir okunmuştur. Ortaca Çaylı 100.yıl Ortaokulu öğrencisi Tuğba Enzel Yılmaz tarafından “Allah’ın Aslanları” isimli şiir, Marmaris Profesyonel İlgim Ortaokulu öğrencisi Tuana Öztürk tarafından “benim koca yürekli kahramanım” isimli kompozisyonu okunmuştur. Öğrencilerimizin eserlerini kendi seslerinden duygulu şekilde okumaları izleyenler tarafından coşkuyla alkışlanmış ve duygulu anların yaşanmasına neden oldu.

Sevgili okurlarım, herkesin zevkle seyrettiği törende subaylarından tutun astsubaylarına, uzman çavuşuna hatta erlerine kadar herkes elinden gelen tüm gayretleri gösterdiler. Tabi böylelikle de Muğla tarihi bir gün yaşadı. Muğla Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan yapmış olduğu anlamlı konuşmayla Muğla Jandarma Komutanlığı’nın başarılı çalışmalarını anlatması her kesim tarafından alkış toplarken gaziler ve şehit aileleri de ayakta alkışladılar.

Sevgili okurlarım, Muğla Valisi Amir Çiçek’in konuşmaları da çok anlamlıydı: Muğla’mızın değerli bir Jandarma Albayı var. Yapmış olduğu başarılı çalışmalardan dolayı kendisini kutlarım. Tabi personeli de kutlamamak elde değil. Muğla Jandarması ilimizin dört bir yerinde görevlerini başar ile yapmaktadır. Başta İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan ve personelini tebrik etmek istiyorum dedi.

Tören sırasında askerlerin değişik türde gösteriler yapmaları Jandarmaya ait değişik türdeki silahları ve makinelerinin gösterisi haricinde Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı’nın iş birliği ile düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencileri Vali Amir Çiçek Aksaz Deniz Üst Komutanı Tuğamiral Namık Alper ve Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün tarafından ödüllendirilip tebrik ettiler.

Sevgili okurlarım, törenin en güzel yanlarından biri de Türk Hava Kurumu Motorlu Yamaç Paraşüt Öğretmen Ali Kemal Bahara tarafından gösteri uçuşu yapılmasıydı. Törenin bitimine doğru Yüzbaşı Salih Yıldırım’ın değişik yerlerde çekmiş olduğu fotoğraflarla gösteri yapıldı. Gelen konuklar Sayın Yıldırım’ı çekmiş olduğu birbirinden güzel fotoğraflardan dolayı tebrik ettiler ve Jandarma’nın 177. yıldönümü Muğla’da görkemli bir şekilde kutlanmış oldu. Biz de başta Alay Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan olmak üzere emeği geçen tüm Askeri Erkan’ı katkılarından dolayı tebrik ediyoruz.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.