Kharkov’dan ilk kafile geldi « Hamle Gazetesi

Kharkov’dan ilk kafile geldi

Bu haber 27 Haziran 2016 - 23:24 'de eklendi ve 789 kez görüntülendi.

Kharkov’dan ilk kafile geldi  (3)Ukrayna’nın ikinci büyük şehri Kharkov’dan Muğla’nın Dalaman İlçesi’ne ilk seferini yapan Bravo Airways’e  ait yolcu uçağı, havalimanında su takı oluşturularak karşılandı. YDA Genel Müdürü Hamdi Güvenç, Ukrayna pazarında yaşanan olumlu gelişmelerin Türkiye ve bölge turizmi açısından çok önemli olduğunu ifade etti.

Haber Merkezi

Ukrayna’nın ikinci büyük şehri Kharkov’dan Muğla’nın Dalaman İlçesi’ne dolu gelen yolcu uçağı, havalimanında su takı oluşturularak karşılandı. Bravo Airways’e ait uçaktan inen turistler Türk lokumu, uçuş ekibi ise çiçeklerle karşılandı. Yolcular için ayrıca resepsiyon düzenlendi.

Ukrayna’dan Dalaman’a ilk seferini dolu olarak yapan Bravo Airways’e ilgili olarak konuşan YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, Ukrayna pazarında yaşanan olumlu gelişmenin sürdüğüne işaret ederek, “40 milyonun üzerinde nüfusa sahip Ukrayna pazarında yaşanan olumlu gelişmeler Türkiye ve bölge turizmi açısından çok önemli. Ukrayna’nın farklı kentlerinden Dalaman’a yapılan sefer sayısı bu uçakla birlikte 19’a yükseldi. Bölgemizi Ukrayna’da partnerlerimizle birlikte tanıtmaya devam ediyoruz” dedi.

Haftada 5 gün sefer

Ukrayna’dan Dalaman’a haftada 5 gün sefer koyan Lemar Tour ve Partneri TPG’ye ve diğer tur operatörlerine teşekkür eden Genel Müdür Güvenç, “Ukrayna’daki tanıtım faaliyetlerimiz Kültür ve Turizm Bakanlığı’mızın destek ve işbirliği ile sürüyor” dedi.

Lemar Tour Ege Bölge Müdürü Semih Mod ise şunları söyledi:

“Bugünkü karşılama için öncelikle YDA ekibine ve başta Sayın Genel Müdürü Hamdi Bey’e çok teşekkür ediyorum. Uzun zamandır bölgemizle ilgili Ukrayna’da çalışmalar yapıyoruz. Özellikle Rusya ile aramızda yaşanan malum olaydan sonra ciddi bir Ukrayna atağımız oldu. Şu anda Harkov’la birlikte aşağı yukarı gelecek bir uçağımız daha var. Ukrayna’nın farklı kentlerinden haftada 5 uçağa çıkıyoruz. Kiev’den 3, Kharkov ve Odesa’dan birer uçak Dalaman’a uçacak.”

YDA Dalaman havalimanında törenle karşılanan Ukraynalı turistler ve Türkiye’yi ve Dalaman bölgesini çok sevdiklerini anlatarak, “Özellikle Marmaris ve Fethiye’nin tarihi ve doğal güzellikleri  ile mutfağı insanı kendisine hayran bırakıyor. Dalaman bölgesinde tatil yapmak çok güzel. Tüm tanıdıklarımıza bölgede tatil yapmalarını önereceğiz” ifadesini kullandılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.