KESK toplu satış sözleşmesini eleştirdi « Hamle Gazetesi

KESK toplu satış sözleşmesini eleştirdi

Bu haber 21 Nisan 2015 - 0:24 'de eklendi ve 723 kez görüntülendi.

keskkKESK(Kamu Emekçileri Sendikalar Konfederasyonu) Muğla Şubeler Platformu, Muğla Eğitim-Sen şube binasında düzenledikleri kahvaltıda basın mensupları ile bir araya geldi. Kahvaltıda KESK Genel Sekreteri Hasan Toprak, KESK Mali Sekreteri Ramazan Gürbüz, SES MYK Üyesi Belkıs Yurtsever’in yanı sıra Eğitim-Sen Genel Başkanı ve KESK Genel Sözcüsü Bilgi Taşkıran da hazır bulundu.

Hafize Ataseven

KESK(Kamu Emekçileri Sendikalar Konfederasyonu) Muğla Şubeler Platformu, Muğla Eğitim-Sen şube binasında düzenledikleri kahvaltıda basın mensupları ile bir araya geldi. Kahvaltıda KESK Genel Sekreteri Hasan Toprak, KESK Mali Sekreteri Ramazan Gürbüz, SES MYK Üyesi Belkıs Yurtsever’in yanı sıra Eğitim-Sen Genel Başkanı ve KESK Genel Sözcüsü Bilgi Taşkıran da hazır bulundu. KESK Genel Sekreteri Hasan Toprak, toplu iş sözleşmesi hakkında açıklamada bulundu. Toplu iş sözleşmesinin mutabakat dönemini değerlendiren Toprak, Türkiye’nin her yerinde bu bilgilendirme ve değerlendirme toplantılarını KESK olarak gerçekleştirdiklerini ifade etti. Toprak, “Sendikanın görevi hükümeti rahatlatmak, kamu emekçilerinin görevini rahatlatmaktır. Biz en başta toplu iş sözleşmesinin tek bir maddesinde bile kamu emekçilerinin ne kadar zarar gördüğünü söyleyebiliriz. Sadece enflasyon farkından kaynaklı olarak, kamu emekçisinin 1 yıllık kaybı 1000 liradır. Türkiye’de üç milyon kamu emekçisi olduğunu söylersek 3 milyon lira kadar para, bizim cebimizden alınıp hükümetin cebine aktarılmıştır. Kamu emekçileri de bunu gördüğü için bu dönem satış sözleşmesine karşı gerçek toplu sözleşme adı altında biz KESK olarak Türkiye’ nin her yerinde hem kamu emekçilerini aydınlatmak, kamuoyu yaratmak hem de bir daha böyle bir satış sözleşmesi olmaması açısından da bu çalışmaları yürüttük. Ancak grev hakkımız da toplumsal güvenlik gerekçesi ile engellenmiştir. Türkiye’de sendikal özgürlük yoktur” dedi.

Kamu emekçileri olarak beklentilerinin İnsanca yaşanabilecek bir maaş, enflasyon farklarının maaşlarına eklenmesi, emekliliğe yansımayan ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması ve vergi adaleti olduğunu ifade eden KESK Genel Sekreteri Hasan Toprak 1 Mayıs İşçi Bayramı2nda Taksim’de bulunacaklarını ekleyerek konuşmasını sonlandırdı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.