Kermesin geliri eğitime

Bu haber 21 Mayıs 2015 - 1:35 'de eklendi ve 818 kez görüntülendi.

kermesBağlarbaşı Öğrenci Yurdu ve Selimiye Öğrenci Yurdu tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere destek olmak amacıyla ortak kermes düzenlendi. Eğitime destek amacıyla düzenlenen kermes bir hafta boyunca açık kalacak.
Mert Can Kaymak
Bağlarbaşı Öğrenci Yurdu ve Selimiye Öğrenci Yurdu, Bağlarbaşı Öğrenci Yurdu bahçesinde ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitimi için ortak kermes düzenlendi. Gün boyu ziyaretçilerini bekleyen kermeste giyimden gıdaya kadar her türlü ürün satışa sunuluyor.
Elde edilen gelirle yurtta kalan ve ayrıca ihtiyaç sahibi öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanacağını belirten Selimiye Yurdu Müdürü Mehmet Özcan; “Selimiye ve Bağlarbaşı Öğrenci Yurdu’nda barınmakta olan talebelerimizin, maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimizin eğitim görmesi için düzenlemiş olduğumuz kermesimizin 18 Mayıs’ta başlayıp 24 Mayıs’a kadar devam edecek. Kermesimize bütün Muğlalılarımızı davet ediyoruz. Selimiye yurdumuzda 140 üniversite öğrencimiz, Bağlarbaşı yurdumuzda ise 30 lise talebelerimiz var. Onlar hayırseverlerin yardımıyla eğitimlerine devam ediyor. Bütün Muğla’mıza hayırlı olsun diliyorum. Muğla halkını kermesimize davet ediyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.