Kermes geliri mezuniyete

Bu haber 17 Nisan 2015 - 0:52 'de eklendi ve 1.080 kez görüntülendi.

kermesssMuğla Gazi Anadolu Lisesi 12/A sınıfı öğrencileri, kapalı pazar alanının yanında bulunan Havuzlu Park’ta kermes düzenledi. Kermeste öğrenciler, evlerinden getirdikleri birbirinden lezzetli kek, börek, sarma ve çeşitli yiyeceklerin yanı sıra saç böreği satarak hem okul aile birliğine katkı sağladılar hem de eğitim-öğretim yılı sonunda gerçekleştirecekleri mezuniyet töreni için gelir elde ettiler.

Hafize Ataseven

Muğla Gazi Anadolu Lisesi 12 A sınıfı öğrencileri, kapalı pazar alanının yanında bulunan Havuzlu Park’ta kermes düzenledi.

2014 – 2015 Eğitim Öğretim yılının sonunda düzenlenecek mezuniyet töreni ile diploma alacak Muğla Gazi Anadolu Lisesi 12 A sınıfı öğrencileri ümraniye evden eve nakliyat> düzenledikleri kermes ile okul aile birliğine katkı sağlarlarken eğitim-öğretim yılı sonunda gerçekleştirecekleri mezuniyet töreni için gelir elde ettiler.

Kermes, Perşembe pazarı olması nedeniyle büyük ilgi gördü. Öğrenciler, veliler ve öğretmenlerin de destek olduğu ve palyaçoların eğlenceli görüntüler oluşturduğu kermeste bazı öğrenciler de gitar çalarak kermese renk kattı. Pazar alışverişine çıkan Muğlalılar da şenlik havasında geçen kermesten hem alışveriş yaptı hem de eğlenceli vakit geçirdi.

Muğla Gazi Anadolu Lisesi Müdürü Mürsel Özata, kermes ile ilgili kısa bir konuşma yaparak şunları söyledi: ,

“Okulumuzun 12. sınıf öğrencileri yılsonunda gerçekleştirilecek mezuniyet töreni için para toplamak istediklerini ve bir kermes düzenlemek istediklerini söylediler. Ben de seve seve kabul ettim. Çünkü bu etkinlik öğrencilerimizin birlik ve beraberlik içinde, velilerin de destekleriyle gerçekleşen bir sosyal sorumluk projesi oldu. Öğrencilerimiz hem para kazanmayı öğrendiler hem de Şehirler arası nakliyat kendi mezuniyetleri için okul bütçesine destek oldular. Öğrencilerimizden bazıları gitar çaldı, bazıları da palyaço gösterisi sergiledi. Kermesimiz adeta, bir şenlik havasına dönüştü. Halkımız da eğlenceli bir şekilde alışveriş yapma fırsatı yakaladı. Kermesin sonunda yaklaşık iki bin lira para toplandı. Destek olan tüm hemşerilerimize, öğrencilerimize, velilerimize çok teşekkür ediyorum.”

Kermese vatandaşların ilgi göstermesinden büyük bir mutluluk duyduklarını kaydeden 12/A sınıf öğrencisi Esra Nur Saygın ise, “Sınıf arkadaşlarımız ile birlikte böyle bir kermes düzenlemeye karar verdik. Hazırlıkların ardından bugün kermesimizi düzenledik. Kermesimiz büyük bir ilgi gördü. Bu ilgi hepimizi mutlu etti. Böyle bir kermes diğer arkadaşlarımıza da örnek olacak” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.