Kereste fabrikası alevlere teslim oldu

Bu haber 20 Haziran 2016 - 0:06 'de eklendi ve 531 kez görüntülendi.

Kereste fabrikası alevlere teslim oldu  (4)Muğla’da bir kereste fabrikasında çıkan yangın 1 milyon liralık maddi hasara neden olurken, söndürme çalışmaları sırasında 2 yangın söndürme işçisi dumanlardan etkilendi.

Kadir Tamer/İlkay Yıldız

Muğla’nın Ula ilçesine bağlı Esentepe Mahallesindeki bir kereste fabrikasında çıkan yangında fabrika içindeki işlenmiş yaklaşık bin metreküp kereste tamamen yandı. Yangına müdahale eden Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığında görevli iki itfaiye eri dumanlardan etkilendi.

İddialara göre geçtiğimiz gece saatlerinde Ula İlçesi’ne bağlı Esentepe Mahallesi’nde bulunan ve İsmail Altuntaş’a ait kereste fabrikasının boyahanesinde nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangında alevle tüm fabrikayı sardı. İhbar üzerine yangın bölgesine Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı itfaiye, arazöz ve su tankerleri müdahale edildi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Daire Başkanlığından 45, Orman Bölge Müdürlüğü’nden de 25 personel yangın söndürme çalışmalarına başladı. Ancak fabrika bahçesinde bulunan ve alevler içinde kalan kerestelere kadar ulaşan alevleri söndürmek isteyen işçiler zor anlar yaşadı. Yaklaşık saat süren müdahale sırasında 2 işçi dumanlardan etkilendi. Dumanlardan etkilenen ve hastaneye kaldırılan işçilerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Yangın nedeniyle Ortaca, Köyceğiz, Dalaman, Fethiye ve Antalya’ya ulaşımı sağlayan Muğla Fethiye Karayolu’nun Kızılyaka mevki zaman zaman trafiğe kapatıldı, zaman zaman da geçişler tek şeritten yapıldı

Yangın yaklaşık 3 saatlik müdahalenin ardından kontrol altına alınırken, fabrikada soğutma çalışmaları sabah saatlerine kadar sürdü. Bir fabrikayı etkisi altına alan yangında yaklaşık bin metreküp işlenmiş kereste ve büro malzemelerinin tamamen yandı. Yangında meydana gelen hasarın ise yaklaşık 1 milyon lirayı bulduğu öğrenildi.

Olayla ilgili olarak soruşturma başlatılırken, yangının kesin çıkış nedenin bu soruşturmanın ardından ortaya çıkacağı açıklandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.