Kentsel tasarım proje çalışmaları başladı « Hamle Gazetesi

Kentsel tasarım proje çalışmaları başladı

Bu haber 06 Kasım 2015 - 8:49 'de eklendi ve 771 kez görüntülendi.

Kentsel tasarım proje çalışmaları başladı (1)

Kentsel tasarım proje çalışmaları başladı

Muğla Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı tarafından İl genelinde kentsel tasarım proje çalışmaları ile ilgili ilk çalıştay gerçekleştirildi.

İlkay Yıldız

Muğla Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Ayşe Ünal, Şube Müdürleri, 13 ilçe belediyesi yetkilileri ve sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin de katılımıyla gerçekleştirilen kentsel tasarım proje çalıştayı Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde yapıldı. 1. Kentsel Tasarım Çalıştayında, kamusal açık alanlarda insanların yaşamlarını kolaylaştıran, güvenlik, bilgilendirme, yönlendirme ve günlük toplu yaşam düzenine büyük katkı sağlayan tüm nesneler olarak tanımlanan kent mobilyalarının, kültürel miras, yapılaşma, doğal denge ile birey, toplum, kent ilişkileri gibi etmenleri değerlendirerek, daha yaşanılır kamusal açık alanlar oluşturulması, görüntü kirliliğinin önlenmesi gibi konular gündeme alındı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Kentsel Tasarım Müdürlüğü öncülüğünde düzenlenen 1.Kentsel Tasarım Çalıştayının ilk bölümünde Şube Müdürlüğünün görev, yetki ve sorumlulukları, bağlı olduğu mevzuat, yürütülen çalışmalar ve projeler anlatılırken ikinci bölümde ise katılımcılarla beraber kentsel tasarım birimlerince yapılacak çalışmaların konuları belirlenerek, bir sonraki toplantı günü kararlaştırıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.