‘Kentsel Dönüşüm’ yıkımı kabusları oldu « Hamle Gazetesi

‘Kentsel Dönüşüm’ yıkımı kabusları oldu

Bu haber 27 Aralık 2018 - 1:07 'de eklendi ve 1.100 kez görüntülendi.

Muğla’nın Menteşe İlçesinde Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında bir binanın yıkımı yapıldı. Önlem alınmadan yapıldığı iddia edilen yıkımda tek katlı evde hasara neden oldu.

Muğla’nın Menteşe İlçesinde Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında bir binanın yıkımı yapıldı. Önlem alınmadan yapıldığı iddia edilen yıkım sonrası apartmandan düşen beton ve kiremit parçaları hemen arka taraftaki bir üniversite öğrencisinin kaldığı tek katlı müstakil evin üzerine düştü. Müstakil evin çatısında geniş delikler açıldı. Buradan dökülen molozlar öğrenci evindeki eşyalara da zarar verdi.
Zarar gören binanın üçüncü katında oturan Gülsiye Moralı, “Cumartesi gecesi Marmaris’ten geldim. Baktım elektrikler yok yattım. Gece yarısı tuvalete kalktım. Kafama küçük bir kırıntı düştü. Cep telefonumu açıp baktım duvar çatlamış” dedi. Eşi Ömer Moralı ise yaşanan duruma tepki gösterdi ve evi yıkılan öğrencinin zor durumda kaldığını belirtti.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi Adem Dağ ise, “Cumartesi öğlen ev sahibim aradı beni. Elbiselerimi bahçede kuruması için bırakmıştım. Yan tarafımda inşaat yıkımı yapılıyordu. Elbiselerim toz olmasın diye içeri aldım. Cumartesi akşamı eve geldiğimde evim bu haldeydi” diye konuştu.
Üniversite öğrencisi Adem Dağ, “O akşam yıkımı yapan firma otellerinde konaklamama izin verdiler. O gün otellerinde konakladım. Diğer gün yetkililerle konuştum. Herhangi bir şey yapmayacaklarını söylediler. Akşam yine otelde kalabilirsin dediler fakat otele gittiğimde bir günlük rezervasyon yapıldığını dile getirerek beni otele almadılar” diye konuştu. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.