Kentkart’ın öğrenci kontrol sistemi tam not « Hamle Gazetesi

Kentkart’ın öğrenci kontrol sistemi tam not

Bu haber 13 Aralık 2017 - 0:28 'de eklendi ve 677 kez görüntülendi.

Kentkart Genel Müdür Yardımcısı Burak Peksoy: “Velilerimiz artık rahat olsun. Kentkart’ın Öğrenci Kontrol Sistemi ile servislerde öğrenci unutulması artık tarihe karışacak” dedi.

Haber Merkez

Ankara Karayolları Trafik Güvenliği Fuarı’nda öğrencilerin en iyi şartlarda ve en güvenli araçlarla seyahat etmelerine yönelik çözümleriyle öne çıkan Kentkart, Gürsel Turizm tarafından hazırlanan son servis yönetmeliğine uygun bir servis aracı içerisinde “Öğrenci Kontrol Sistemi’ni tanıtarak bir ilke imza attı. Fuarda Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet Arslan tarafından ziyaret edilen Kent Kart standı bu uygulamayla tam not almayı başardı. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün en son yayımladığı tebliğe uygun, yerli üretim NVR Sistemine entegre kameraların yanı sıra, koltuk sensörünü, öğrenci yoklama ve panik butonu ile parmak izi okuyucusu kullanarak, öğrenci servislerinde güvenliği en üst seviyeye çıkarıyor.

Kent Kart bakanların ortak kararı ile imzalanan koltuk sensörleri zorunluluğuna istinaden, yaptığı son ARGE çalışmaları sayesinde kamera sistemi ile koltuk sensörünü yüzde yüz entegre etmeyi başardı. Milli NVR üreticisi Kentkart, araç içinde şoför paneline oturma planı ve koltuk sensörlerini başarılı bir şekilde entegre etti. Renkli gösterim ile anlatılan sistemde yeşil renk dolu koltuğu, kırmızı renk boş koltuğu, gri ise sinyal almayan koltuğu gösteriyor.

Ayrıca fuarda tanıtılan yenilikler bununla da sınırlı kalmadı. Parmak izi tanıma entegrasyonu da olan yerli üretim NVR sistemi, aynı zamanda belli aralıklarla şoför doğrulama yapıyor. Doğru şoförün çalıştığından artık herkesin anlık olarak haberdar olabileceği sistem, otomatik olarak şoförden parmak izi sorgusu istiyor, şoför herhangi bir sebeple parmağını okutmazsa veya tanımlanmamış bir şoför parmak izi okuttuysa,  hemen bir alarm oluşturuluyor ve merkez haberdar edilerek bilgilendirme yapılıyor. Gerekli doğrulamayı merkez şoför kamerasından da yapabiliyor. Kendisinden parmağını okutması istenerek kontrol sağlanmış oluyor. Sisteme taşıyıcı firmanın tüm yetkili şoförleri önceden tanıtılarak, sadece doğru kişilerin aracı kullanması için yetki sınırlandırılabiliyor.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.