Kemer takmayana simülasyon cezası

Bu haber 22 Mayıs 2013 - 0:00 'de eklendi ve 747 kez görüntülendi.

Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri, emniyet kemeri takmayan sürücüleri ceza olarak simülasyon aracına bindirdi.

Haber Merkezi

Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri, emniyet kemeri takmayan sürücüleri ceza olarak simülasyon aracına bindirdi. Belediye meydanında uygulama yapan trafik ekipleri, emniyet kemeri takmayan sürücüleri durdurarak emniyet kemeri takmaları hususunda sözlü uyarıda bulundu. Yapılan uyarıların ardından sürücüler, simülasyon aracına bindirilerek 10 km hızla giden bir aracın takla atma anını birebir yaşadı. Araçta takla atan sürücüler, emniyet kemeri takmadıklarına bin pişman oldu. Simülasyon aracında kaza anını yaşayan sürücüler, uygulamayı çok doğru bulduklarını ve her ne olursa olsun bundan sonra emniyet kemeri takacaklarını belirtti. Araca bindirilen bir sürücü ise esprili bir dille, “Araçta ters döndüm ve ayaklarım yukarıda kaldı, onun yerine cezayı yemek isterdim” dedi.

Kaza anını birebir yaşayan sürücüler, Komiser Fevzi Söztutar’ın uyarılarını dinledikten sonra araçlarına biner binmez emniyet kemerlerini takıp yollarına devam etti.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.