Kemençe ve tulum eşliğinde eğlendiler

Bu haber 13 Aralık 2015 - 23:17 'de eklendi ve 682 kez görüntülendi.

KARADENİZLİLER GECESİ (2)Muğla Karadenizliler Derneği tarafından düzenlenen ‘Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Gecesi’ CNS Sosyal tesislerinde gerçekleşti.
Verda Kartal
Muğla Karadenizliler Derneği tarafından düzenlenen ‘Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Gecesi’ kemençe ve tulum eşliğinde CNS Sosyal Tesislerinde gerçekleşti.
Muğla Karadenizliler Derneği tarafından düzenlenen geceye Muğla Vali Vekili Salih Gürhan, Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, Menteşe Belediye Başkan Vekili Murat Gökalp, Milas Kaymakamı Fuat Güler, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Mansur Harmandar, Ak Parti İl Başkanı İhsan Küreci, STK üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Gecede Karadenizli sanatçı İhsan Aydın eşliğinde katılımcılar kemençe ile horon vurdu.
Gecede konuşan Muğla Karadenizliler Derneği Başkanı Celal Karakaş, “Muğla Karadenizliler Derneği 20 Şubat 2009 Yılında kurulmuştur. Menteşe’de yaklaşık 7 bin 500 Karadenizli, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde 4000 civarında öğrencimiz, Muğla Genelinde ise 80 bin civarında Karadenizli hemşerimiz yaşamaktadır. Hedefimiz Muğla’mızın en güçlü Sivil Toplum Örgütü olma adına faaliyetlerde bulunmak, Muğla adına siyasal, sosyal, kültürel ve ekonomik alanda güçlü projelere imza atmaktır. Ege Kültürü ile Karadeniz Kültürünü bir arada yaşamak ve yaşatmak istiyoruz. Karadeniz insanının yapısında çalışmak, üretmek, paylaşmak vardır. Karadeniz insanı dostluktan, kardeşlikten, birlik ve beraberlik ve bütünlükten yanadır. Kısacası Karadeniz insanı bu ülkenin çimentosudur” dedi.
Konuşmaların ardından eğlence akşam geç saatlere kadar sürdü.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.