Kemal Acar deneyimlerini paylaştı « Hamle Gazetesi

Kemal Acar deneyimlerini paylaştı

Bu haber 09 Mayıs 2018 - 3:09 'de eklendi ve 523 kez görüntülendi.

Denizli Pamukkale Üniversitesi Adli Tıp Polikliniğinde akademik çalışmalarına devam eden Prof. Dr. Kemalettin Acar, Muğla Emniyet Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen eğitim seminerinde adli olaylarının aydınlatılmasında yol gösterici teknik bilgiler ve deneyimlerini katılımcılar ile paylaştı.

Kadir Tamer

Muğla Emniyet Müdürlüğü tarafından adli olayların aydınlatılmasında yol gösterici teknikler hakkında bir eğitim semineri düzenledi.

Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya’nın himayelerinde, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Osman Karar ve Asayiş Şube Müdürü Mehmet Temel’in koordinesinde

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Adli Tıp Polikliniği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yasemin Balcı ve bölüm hocalarının katkılarıyla eğitim semineri düzenlendi.

Seminere konuşmacı olarak katılan 2010 yılından bu yana ‘kan lekesi model analizi’ konusunda aktif olarak araştırmalarına devam eden ve bu konuda Almanya ve Hollanda’da eğitimler alan halen Denizli Pamukkale Üniversitesi Adli Tıp Polikliniğinde akademik çalışmalarına devam eden Prof. Dr. Kemalettin Acar, adli olaylarının aydınlatılmasında yol gösterici teknik bilgiler ve deneyimlerini katılımcılar ile paylaştı.

Muğla Emniyet Müdürlüğü Gaffar Okan toplantı salonunda gerçekleşen eğitim seminerine Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, , İl Emniyet Müdür Yardımcısı Osman Karar ve Asayiş Şube Müdürü Mehmet Temel, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Adli Tıp Polikliniği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yasemin Balcı’nın yanı sıra il merkezi ve 13 ilçede Asayiş Şube Müdürlüğü, Cinayet Büro Amirliği, Suç Araştırma Büro Amirlikleri, Polis Merkezi Amirlikleri ve Olay Yeri İncelme kısımlarında çalışan emniyet personelleri ile İl Jandarma Komutanlığı’nda adli kısımlarında çalışan personellere ayrıca Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde eğitim gören doktor adayları katıldı.

Prof. Dr. Kemalettin Acar, seminerde adli olaylarının aydınlatılmasında yol gösterici teknik bilgiler ve deneyimlerini paylaştığı eğitim semineri görsellerle desteklenerek, personelin aktif olarak soru cevaplarıyla akşam saatlerine kadar devam etti.

Seminer sonunda katkıları ve katılımlarından dolayı İl Emniyet Müdür Yardımcısı Osman Karar ve Asayiş Şube Müdürü Mehmet Temel, Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Kemalettin Acar ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Adli Tıp Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yasemin Balcı’ya plaket takdim etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.