Kelebekler Vadisi’nde kurtarma operasyonu

Bu haber 05 Ağustos 2015 - 18:47 'de eklendi ve 651 kez görüntülendi.

kelebek65516156156Fethiye’nin dünyaca ünlü Kelebekler Vadisi’ndeki şelaleye gezmeye giden Cevat Balaban ayağının kayması sonrası düşerek yaralandı. Balaban’ın imdadına UMKE ve 112 Acil Sağlık ekipleri yetişerek ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırdı.
Etrafı 350 metreye ulaşan sarp kayalık ve duvarlarla çevrili olan Fethiye’nin ünlü Kelebekler Vadisi’ne tatile gelen Cevat Balaban patika yoldan şelaleye terlikle yürüyüşe çıktı. Şelaleye yürüyüş esnasında ayağı kayarak düşen Balaban, UMKE ve 112 Acil Sağlık ekiplerinden yardım istendi. UMKE ve sağlık ekipleri Ölüdeniz Jandarma Komutanlığı’nın sağladığı sürat botuyla Kelebekler Vadisi’ne denizden çıktı. Vadide şelaleye doğru 2 Km yürüyen ekipler kazazedeye ulaşarak ilk müdahaleyi şelale yanında yaptı. Sedyeye alınan Cevat Balaban Kelebekler Vadisi plajına kadar sedyede taşındı. Plajda bota alınan Cevat Balaban, Ölüdeniz Kumburnu Tabiat Parkı Plajı’na getirildi. 112 acil ve motorize sağlık ekiplerinin karşıladığı Cevat Balaban ambulansa alınıp Fethiye Özel Leton Hastanesi’ne kaldırıldı.
Kelebekler Vadisi’nde düşen ve ayağında kırık tespit edilen kazazede Cevat Balaban’ın hayati tehlikesinin olmadığı ifade edildi.

Barındırdığı 80’den fazla kelebek türü, şelalesi ve doğal güzelliği ile Fethiye’nin dünyaca ünlü Kelebekler Vadisi’nde son 3 ayda 6 kişi düşerek yaralandı. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.