Kazım Turan aday adaylığını açıkladı

Bu haber 03 Mart 2015 - 0:05 'de eklendi ve 856 kez görüntülendi.

kazituranBüyükşehir Yasası kapsamında kapatılan Ören Belediyesi başkanlığını 25 yıl yürüten Kazım Turan, CHP’den 7 Haziran genel seçimlerinde milletvekili aday adayı olduğunu düzenlediği basın toplantısı ile kamuoyuna duyurdu.

Hafize Ataseven

Büyükşehir Yasası kapsamında kapatılan Ören Belediyesi başkanlığını 25 yıl yürüten Kazım Turan, CHP’den 7 Haziran genel seçimlerinde milletvekili aday adayı olduğunu düzenlediği basın toplantısı ile kamuoyuna duyurdu. Turan açıklamasında, “25 Yıllık Ören’de ki hizmet anlayışımı tüm Muğla’ya yaymak için adayım” dedi.

CHP il binasında gerçekleşen basın toplantısı ile milletvekili aday adaylığını açıklayan Kazım Turan’ı, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, CHP İl başkanı Mürsel Alban, İl Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarının yanı sıra Turan’ın eşi ve çok sayıda partili yalnız bırakmadı. Tarım, turizm, doğal kaynaklar, madenler gibi birçok alanda ülke ekonomisine katkıda bulunan bir il olmamıza rağmen Ankara’dan hak ettiğimiz katkıyı ve hizmeti alamıyoruz diyen Kazım Turan, “Bu konuda ısrarlı olmak ve bu konuda çalışmak için aday adayı oldum. 25 yıldır da iktidar olamadığımızdan hizmeti bakanlıklardan; ikili, üçlü ilişkilerle söke söke aldım” diyerek milletvekili seçilmesi halinde bu sefer tüm Muğla için yine aynı azim ve kararlılıkla çaba harcamaya devam edeceğini ifade etti.

Asıl amacımız elbette iktidara gelmektir fakat yine muhalefete kaldığımız takdirde bile, hiçbir zaman yılmadan, bıkmadan mücadele adamı olmaya, Muğla için savaş vermeye devam edeceğim diyen Kazım Turan, yerel yönetimlerin önemini anlatarak belediye başkanlarını Büyükşehir yasasının aksaklıklarına rağmen başarılarından dolayı tebrik etti.

Köy muhtarlıklarının ve belde belediyelerinin tekrar açılması gerekiyor diyen Turan, “İlçe merkezine uzakta kalan beldeler ve köylerin ekonomisi çöktü. Köy ve belde sakinleri vatandaşlar hizmetten uzak kaldı. Eğer bu önerim değerlendirilirse, sizlerin desteği ile milletvekili seçilirsem bu konuda elimden gelen her şeyi yapacağım. Böylece il ve ilçe belediyelerinin üzerindeki yük azalmış olacak ve vatandaşımız da rahat edecektir” dedi.

Deniz, doğa ve tarihi turizminin Muğla için çok büyük kaynak oluşturduğunun vurgulayan Turan, Antalya gibi Muğla’da da turizmin 12 aya yayılması gerektiğini belirtti. Organik tarıma ağırlık verilmesi gerektiğini açıklayan Turan, tarım ve hayvan üreticilerinin sorunlarına acilen çözüm bulunması gerektiğini de kaydetti.

“28 Mart’ta yapılacak olan önseçimde Kendimi Muğla CHP örgütüne teslim ediyorum. Partimiz en doğru kararı vereceğinden kuşkum yok” diyen milletvekili aday adayı Kazım Turan, “Alışılmış, sıradan sorunları çözmek için davet bekleyen bir milletvekili olmayacağıma söz veriyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.