Kazak Öğrencilerden Şahin’e Teşekkür

Bu haber 06 Nisan 2013 - 11:03 'de eklendi ve 982 kez görüntülendi.

kazakogrenciler13216456Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin farklı bölümlerinde bir dönem boyunca eğitim görecek olan Ahmet Yesevi Üniversitesi öğrencisi dört Kazak öğrenci ile Üniversitenin İdari Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ali Özler, Muğla Valisi Fatih Şahin’i makamında ziyaret etti. Kazak öğrenci Ulpan Amzeeva’nın ameliyat giderlerinin tamamının valilikçe karşılanmasına teşekkür edildi.
Haber Merkezi
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin farklı bölümlerinde bir dönem boyunca eğitim görecek olan Ahmet Yesevi Üniversitesi öğrencisi dört Kazak öğrenci ile Üniversitenin İdari Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ali Özler, Muğla Valisi Fatih Şahin’i makamında ziyaret etti.
Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ali Özler ziyarette yaptığı açıklamada sağlık güvencesi olmayan ve maddi durumu elverişsiz olan Kazak öğrenci Ulpan Amzeeva’nın ameliyat giderlerinin tamamının valilikçe karşılanması nedeniyle Vali Şahin’e teşekkür etti.
Geçtiğimiz günlerde Kazakistan’a bir ziyaret gerçekleştirdiğini belirten Vali Şahin, iki ülke arasındaki ilişkilerin öneminden bahsederek, Ulpan Amzeeva’nın sağlığına kavuşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kazak öğrenciler Ulpan Amzeeva, Sevara Babacanova, Nursultan Nurdinov ile Eziz Sahetdurdıyev Türkiye’ye duydukları hayranlığı anlatarak Vali Şahin’e Kazak kalpağı hediye ettiler. Vali Şahin’de öğrencilere çeşitli hediyeler vererek eğitim hayatlarında başarılar diledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.