Kaymakam öğrencilerle tiyatro seyretti « Hamle Gazetesi

Kaymakam öğrencilerle tiyatro seyretti

Bu haber 29 Aralık 2018 - 0:00 'de eklendi ve 671 kez görüntülendi.

Muğla’nın Fethiye İlçesinde 2 farklı seansta toplam 1200 ilköğretim okulu öğrencisi ve öğretmeni için sahnelenen ”Farkındayım, Aldanmam” isimli tiyatro oyununu Kaymakam Muzaffer Şahiner öğrenciler ile beraber seyretti.

Nazife Taşdelen

Muğla’nın Fethiye İlçesinde 2 farklı seansta toplam 1200 ilköğretim okulu öğrencisi ve öğretmeni için sahnelenen ”Farkındayım, Aldanmam” isimli tiyatro oyununu Kaymakam Muzaffer Şahiner öğrenciler ile beraber seyretti.

Bilindiği gibi Muğla Valisi Sayın Esengül Civelek ‘in himayelerinde Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde, İstabul Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ile ortaklaşa ”Farkındayım, Aldanmam” isimli tiyatro oyunu Muğla’da il genelinde sahnelenmeye başlanmıştı. 5 farklı günde toplam 10 seans halinde sahnelenmesi planlanan tiyatronun 7. ve 8. seansları Fethiye İlçesinde sahnelendi. 2 farklı seansa toplam 1200 ilköğretim okulu öğrencisi ve öğretmeni seyirci olarak katılırken, Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner öğrencilerle birlikte tiyatro oyununu seyretti.

Kaymakam Şahiner’e Muğla İl Emniyet Müdür Yardımcısı Gülüzar Gündüz, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Yapalıal ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya da Kaymakam Şahiner ‘e eşlik ettiler.

Tiyatro oyununun sahnelenmesi öncesinde Menteşe İlçe Emniyet Müdürü aynı zamanda da Muğla Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Tümer Yılmaz yaptığı kısa konuşmada; ‘Farkındayım Aldanmam’ isimli tiyatro oyununun ilimizde Muğla Valisi Esengül Civelek ‘in himayelerinde İstanbul İl Emniyet Müdürü Doktor Mustafa Çalışkan ve Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya’nın destekleriyle getirildiğini dile getirdi. Emniyet Müdürü Yılmaz ayrıca ilköğretim okulu öğrencilerine kişisel güvenlikleri konusunda bilgilendirmelerde de bulunarak, tanımadıkları kişilerle konuşmayıp, bu kişilerden hiçbir şekilde çikolata, şekerleme, oyuncak ve benzeri hediyeleri almamalarını istedi.  Yılmaz ayrıca Fethiye İlçesinde tiyatro oyununun sahnelenmesindeki emeklerinden dolayı başta Muğla Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personelleri olmak üzere, Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Belediye Başkanlığı personellerine de teşekkür etti.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce 2018 Yılı Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) içerisinde ”Sizin İçin Varız Projesi ” kapsamında, çocuk ve gençlerin ileride daha duyarlı bireyler olarak yetişmeleri için trafikte ve sosyal medya kullanımında farkındalığı oluşturmak amacıyla ”Farkındayım Aldanmam” isimli tiyatro oyununun hazırlandığı öğrenildi. Oyuncularının tamamını İstanbul Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlilerinin oluşturduğu tiyatro oyununda; trafikte emniyet kemeri kullanımın önemi “Emniyet kemeri değil hayat kemeri, koltuğa değil hayata bağlar sizi” sloganı ile vurgulanırken aşırı hızın sebep olabileceği tehlikeler işleniyor. Tiyatro oyununda ayrıca sosyal medyanın güvenli internet kullanılarak çocukların gelişiminde olumlu etkiler yapması isteniyor.

Söz ve müziğinin İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Serkan Şahan’a ait olduğu Tiyatro oyunu sonrasında minik öğrenciler  polis abi ve ablaları ile bol bol hatıra fotoğrafları çektirdiler.

Tiyatroya seyirci olarak katılan ilköğretim okulu öğrencilerinin mutlulukları gözlerinden okundu.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.