KAYMAKAM DR. HASAN TANRISEVEN « Hamle Gazetesi

KAYMAKAM DR. HASAN TANRISEVEN

Bu haber 04 Nisan 2012 - 0:00 'de eklendi ve 2.518 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Yerel yönetimlerde görev yapan ve görevi bittikten sonra geride ‘İZ’ bırakan bürokratlar günümüzde ne kadar az ise, bu işe gönül vermiş, ‘Ay 29, para 30′ zihniyetini terk eden, görev yaptığı beldeye ‘ne yapabilirim’den başka düşüncesi olmayan bürokratlar da yok değil. Elbette ki, Türkiye’nin her karış toprağında bu ülkeye, ülke insanına hizmet etmek amacıyla yola çıkan ve bu işe talip olan bürokratların sayısı yadsınamayacak kadar önemli.
İşte bu saydığım kriterleri taşıyan ve ‘Hizmet’ aşkıyla görev yapan isimlerden birisi de Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven. 3 yıl önce Yatağan’a atandığında herkes gibi benim de içimde tereddütlerim yok dersem yalan olur. Hani derler ya “Giden, geleni aratır” diye. Bazın öyle olmuyor. Giden Şeyhmus Bey de çok iyi niyetli ve Yatağan için önemli işlere imza attı. O’nun da hakkını yememek lazım.
Kaymakam Hasan Tanrıseven beklentilerimizi fazlasıyla karşılarken, tereddütlerimizi de ortadan kaldırdı. Devlette süreklilik esastır. Geçmiş dönem Yatağan adına ortaya konulan projelerin hemen hemen hepsine de sahip çıkarak devam ettirdi. Bu da devlet adamlılığının verdiği disiplin ve kararlılıktan olsa gerek. Yatağan Kaymakamı’nı görevi dışında, davetler, cenaze, düğün dernek işlerinin haricinde gören olmaz. Her davete elinden geldiğince katılmaya çalışır. Fakat kimsenin bilmediği ve bizim de geç öğrendiğimiz bir yanı hasta ziyaretleri. İnanın bugüne kadar Kaymakam Hasan Tanrıseven’in bir hasta ziyaretine gittiğini gören ve duyan olmadı. Fakat bu özelliğini de yeni öğrendik. Eşi ile birlikte Yatağan içinde olsun, belde ve köylerde olsun sık sık ev ziyaretlerini gittiğini ve bu insanların acılarını ve dertlerini paylaştığını görmek ilçe halkı adına sevindirici.
Geçenlerde Bozüyük beldesinde oturan Sabahattin Kürtlüoğlu isimli vatandaş anlattı. Bir akşam Yatağan Kaymakamı Hasan Tanrıseven evine konuk olur. Eşinin yatalak olması nedeniyle Kaymakam ve eşi tarafından bir buket çiçekle eşine ziyarete gelmişler. O kadar çok mutlu olmuş ki aile. Çünkü bugüne kadar yaşamadıkları bir olayla karşı karşıya kalmışlar. İşte o vatandaş Yatağan kaymakamının bu ziyareti sonrası hayır duasını ağzından eksik etmiyor.
Bu tür ziyaretler 50 yıl önce Yatağan’da Kaymakamlık yapan rahmetli Orhan Tütüncü tarafından gerçekleştirilmişti. Ve hala Sayın Tütüncü rahmetle anılır. Tıpkı bugünün çalışkan ve gecesini gündüzünü vatandaşa adayan Sayın Tanrıseven gibi.
Yatağan ilçesi son yıllarda gerçekten Kaymakam atamalarında çok şanslı ilçelerden birisi. Özellikle sanayi ve işçi kenti olan, bunun yanında termik santrali ile sorunlu bir ilçe olan Yatağan’da güzel işlere imza atmak çok önemli.
Son söz olarak isterseniz Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü, adı gibi şirin olan Şirin Celep hanımdan bahsedeyim.  Şirin hanım çalışma tarzlarıyla olsun, vatandaşlara karşı yaklaşımı ile olsun 20 yıllık tecrübesi ile gelen Yatağan’a gelen kaymakamların neredeyse eli ayağı durumunda.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.