Kayıp yaşlının cesedi bulundu « Hamle Gazetesi

Kayıp yaşlının cesedi bulundu

Bu haber 26 Şubat 2013 - 19:10 'de eklendi ve 1.172 kez görüntülendi.

kayipolubulundu13256Fethiye’nin Bayır köyünde 18 gündür kayıp olan yaşlı şahıs, 1500 metre zirvede ölü olarak bulundu.
Haber Merkezi
Evli 5 çocuk babası 70 yaşındaki Bayram Ali Aydın’ın cesedi 1500 metre yüksekliğindeki Akdağ’n eteğinde bir çoban tarafından bulundu.
Fethiye’nin Kemer Beldesine bağlı Bayır köyünde 18 gün önce evden çıkıp bir daha geriye dönmeyen yaşlı şahsın cesedi 1500 rakımlı Akdağ’ın Hacıosmanlar- Akçabel mevkiinde bir çoban tarafından bulundu. Orman yoluna 4 kilometre mesafede sarp ve dağlık arazide cesedi Halil Torbalıoğlu isimli çoban tarafından bulunan Bayram Ali Aydın’ın hemen yanında ağzı açılmış vaziyette bir de tarım ilacı şişesi bulundu. Bayır köyü muhtarı Adem Sazboğaz ve köylüler tarafından en son görüldüğü Akdağ yolu çevresinde günlerdir aranan Bayram Ali Aydın’ın cesedinin bulunduğu haberi üzerine eşi, evlatları, ve köylüler yaklaşık 4 kilometre yürüyerek olay yerine ulaştılar. Fethiye Cumhuriyet Savcısı Hasan Küçükosmanoğlu ve Jandarma’da olay yerinde incelemelerde bulundu.
Bayram Ali Aydın’ın cesedi bir cenaze torbasına konulup yakınları ve köylüler tarafından zaman, zaman karlı sarp ve dik arazide taşınıp Orman yoluna kadar güçlükle getirildi.
Kaskatı kesilmiş haldeki cesedin yanında bulunan ağzı açık bir tarım ilacı kutusuna jandarma tarafından el konuldu. Cenaze otosuna alınan çiftçi Bayram Ali Aydın’ın cesedi, Fethiye Devlet Hastanesi Morgu’nda yapılan ön incelemenin ardından geniş çaplı otopsi için Muğla Adli Tıp’a gönderdi. Cesedi görüp köy muhtarına haber veren çoban Halil Torbalıoğlu, cesedi gördüğü anda baygınlık geçirerek yere çöktüğünü, kendisini toparladıktan sonra da Muhtar Adem Sazboğaz’ı aradığını belirtti. Donarak mı yada tarım ilacı içerek mi öldüğü belirlenemeyen Bayram Ali Aydın’ın kızı Havva Aydın ise babası ile bir sebepten dolayı 10 yıldır konuşmadığını, 3 gün önce kaybolduğunu duyunca aramaya çıktıklarını anlattı.
Bayır Köyü Azası Hamit Köseoğlu ise Bayram Ali Aydın’ın evde bir şeye sinirlendikten sonra çıkıp, bir daha geriye dönmediğini, günlerce aradıklarını ancak bulabildiklerini söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.