Kayıp paraşütçü ağaçta bulundu

Bu haber 27 Nisan 2014 - 18:56 'de eklendi ve 809 kez görüntülendi.

kayipparasutcu165615165615165Muğla’nın Fethiye ilçesi Ölüdeniz Babadağ’dan paraşütle atlayış gerçekleştiren Kuveytli paraşütçü, sisli hava nedeniyle yönünü kaybederek düştüğü bir ağacın dalında asılı kaldı.

Haber Merkezi

Muğla’nın Fethiye ilçesi Ölüdeniz Babadağ’dan paraşütle atlayış gerçekleştiren Kuveytli paraşütçü, sisli hava nedeniyle yönünü kaybederek düştüğü bir ağacın dalında asılı kaldı.

Edinilen bilgiye göre, dün saat 16.00 sıralarında 1700 metre yükseklikteki Ölüdeniz Babadağ’dan tek kişilik paraşüt atlayışı yapmak için hazırlıklarını tamamlayan ve 13 yıldır atlayış gerçekleştiren Kuveyt uyruklu Emad Alemadi (47) atlayışının hemen ardından yoğun sis bulutu nedeniyle yönünü şaşırdı. Sis tabakasında kaybolan Alemadi, atladığı alandan 30-40 metre sonra bir ağaca takılarak düştü. Ağacın tek dalına tutunarak yaşama tutunan Kuveyt uyruklu paraşütçünün kaybolmasının ardından arkadaşları düştüğünü fark ederek arama çalışması yaptı.

Fethiye AKUT ve UMKE ekiplerine bilgi verilmesinin ardından yapılan ilk aramalarda yoğun sis bulutu nedeniyle sonuç alınamadı. Sabah erken saatlerde AKUT ve UMKE ekipleri kayıp paraşütçüyü tekrar arama çalışması başlattı. Paraşüt pistinin yaklaşık 100-150 metre aşağısında uçurumun kenarında bir ağacın dalına asılı vaziyette bulunan Kuveytli paraşütçünün kurtarma çalışmaları için 100 metrelik istasyon kuruldu. İstasyondan yukarı çekmek için kurtarma çalışması başlatıldı. Çalışmalar sonucunda ağaçta asılı vaziyette bulunan paraşütçü kurtarıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.