Kayıp Öğrenci 7 saat sonra bulundu « Hamle Gazetesi

Kayıp Öğrenci 7 saat sonra bulundu

Bu haber 15 Kasım 2015 - 22:27 'de eklendi ve 861 kez görüntülendi.

manşet (3)Muğla’nın Menteşe İlçesinde Asar Dağı’nda yürüyüşe çıkan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü öğrencisi Furkan Altunbaşak (19)havanın kararmasının ardından yolunu kaybetti. Kayıp öğrenci yapılan yedi saatlik hummalı arama çalışmalarının ardından bulundu.

İlkay Yıldız

Muğla’nın Menteşe İlçesinde Asar Dağı’nda yürüyüşe çıkan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü öğrencisi Furkan Altunbaşak (19)havanın kararmasının ardından yolunu kaybetti. Alo 156 Jandarma hattını, okuldaki hocalarını ve arkadaşlarını arayan genç öğrencinin bu sırada telefonunun şarjı bitti.
Muğla Emniyet Müdürlüğü sorumluluk alanındaki bölgeye Afet Acil Durum (AFAD) ve Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ve AKUT ekipleri yönlendirildi. Saat 18.00’da başlayan arama çalışmalarında ekipler Asar Dağı’nın tüm çevresine yayılarak arama çalışması başlattı. Ekipler tüm dağı kapsayacak şekilde ayrı ayrı kollara ayrılırken, yöreyi bilen vatandaşlar da ekiplere yardımcı olmak amacıyla arama çalışmalarına destek verdi.
Gece saat 01.00 sıralarında ekiplerin sesli aramasına cevap veren Üniversite öğrencisi Furkan Altunbaşak, ekipler tarafından bulunduğu alandan dağın zirvesine çıkarıldı. UMKE ekipleri kayıp öğrenciyi önce su verdi ve ardından çikolata verdi. Sağlık durumu hakkında bir sorununun olup olmadığı sorulan Furkan Altunbaşak, sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. Üzerine mont verilen genç öğrenci, “Yürüyüş için Asar Dağı’na çıkmıştım. Hava kararmaya başladı. İki farklı yol vardı. Fakat hava karardığı için dönemedim. Daha sonra 156 ve 155 acil hatlarını aradım. Telefonumun şarjı bittiği için kimse bana telefon ile ulaşamadı” dedi.
Furkan Altunbaşak isimli öğrencinin bulunmasının ardından yaklaşık bir saatlik bir yürüyüşün ardından UMKE ekipleri tarafından sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.