Kayıp çoban için seferber oldular

Bu haber 25 Mayıs 2014 - 23:12 'de eklendi ve 791 kez görüntülendi.

kayipcoban3 gündür kendisinden haber alınamayan çoban için köylüler, AKUT ve Jandarma ekipleri arama çalışması başlattı.

Haber Merkezi

Muğla’nı Seydikemer ilçesinde hayvanlarını otlatmak için evinden ayrılan ve 3 gündür haber alınamayan çoban için köylüler, AKUT ve Jandarma ekipleri arama çalışması başlattı.

Cuma günü sabah saat 04:00 de hayvan otlatmak için evden ayrılan Niyazi Gök (40) geri dönmeyince ailesi jandarma ekiplerine haber verdi. Boğaziçi Mahallesine gelene jandarma, Niyazi Gök’ün gidebileceği yerlerde mahalle sakinleri ile ormanlık alanda arama yaptı. Arama çalışmasında ekipler sarp kayalıklar ve dik yamaçların bulunduğu bölgede aramalarını sürdürdüler. Muğla Jandarma Komutanlığı’ndan iztakip köpeği talebinde bulunan jandarma ekipleri, arazi şartları nedeniyle bazı bölgelere ulaşamayın Fethiye AKUT Fethiye ekibinden de arama çalışması için yardım istedi.

AKUT ekipleri, Niyazi Gök’ün yüksek bir noktadan düşmüş ihtimaline karşı sarp kayalıklarda ve su kuyularında arama yaptılar. Jandarma 2 iz takip köpeği ile ormanlık alanda armalarını çalışmaları yürüttü. Çalışmalardan sonuç alamayan ekipler, havanın kararmasıyla çalışmaları sonlandırdı. Bölgedeki arama çalışmalarına yeniden başlayan Fethiye AKUT, Jandarma ve köylüler üzerinde kamera bulunan hexacopter ile bölgede arama yaptı. Arma çalışmasında hexacopterin teknik bir arıza nedeniyle düşmesi dolayısıyla jandarma ve Akut ekipleri, arama çalışmasını yürüyerek devam etti.

Arama çalışmalarına Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’de katıldı. Seydikemer Belediye Başkanı Otgöz, mahalle sakinlerinden bir çobanın kaybolduğu ihbarı gelmesi üzerine bölgede 2 gündür arama çalışmalarının devam ettiği söyledi. Arazinin sarp ve dik yamaçlardan oluşması nedeniyle arama çalışmalarının güçlükle devam ettiğini anlatan Otgöz, “Bizde elimizden geldiği kadar mahalle sakinlerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Temennimiz çalışmaların sonunda Gök’ü sağa salim bulmak” dedi.

Çalışmalara evinin çevresindeki 1 kilometrelik alanda sürdürdüklerini ifade eden AKUT operasyon lideri Onur Akay ise, dün yaptıkları çalışmalara jandarmanın getirdiği 2 iz takip köpeğinin de katıldığını vurguladı. Akay, arama çalışmalarına hexakopter ile devam ettiklerini dile getirerek, şöyle konuştu: “Ulaşamadığımız uçurumlara hexacopter ile baktık. Bunun yanı sıra daha önce aramadığımız kuyuları ve su birikintilerini aradık. Oralardaki çalışmalarda da bir sonuç alamadık. Havanın kararmasıyla çalışmaları sonlandırdık. Yarından itibaren arama çalışmalarına devam edeceğiz”

Gök’ün kullandığı cep telefonundan yerinin tespit edilmesi için arama çalışmalarına sabah devam edileceği öğrenildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.