Kayacık ekibi ile açıklama yaptı « Hamle Gazetesi

Kayacık ekibi ile açıklama yaptı

Bu haber 12 Aralık 2017 - 1:28 'de eklendi ve 624 kez görüntülendi.

Ak Parti’de Menteşe İlçe Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Yusuf Kayacık, iptal edilen kongrenin ardından ekibi ile birlikte bir basın açıklaması düzenledi.

Kadir Tamer

Ak Parti’de Menteşe İlçe Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Yusuf Kayacık, iptal edilen kongrenin ardından ekibi ile birlikte bir basın açıklaması düzenledi.

Muğla Öğretmenevi’nde gerçekleşen açıklamada konuşan Kayacık, “Biz genel merkeze karşı değiliz. Partimizin oylarını 2019 seçimlerinde yükseltmek için aday olduk. Bazı kişiler yönetim kurulunda olan isimlerin haberi olmadığı dedikodusunu yaymış. Bu gün listemizde yer alan tüm yönetim kurulu adaylarımızla bu yüzden basın açıklaması yaptık” dedi.

Sürece ve kongrenin ertelenmesine ilişkin görüşlerini açıklayan Kayacık, açıklamasına şöyle devam etti:

“Bilindiği gibi yola ‘Ben aday değilim Muğla aday’ diyerek çıkmıştım. Görüldüğü gibi Muğla’nın tüm siyasi önderleri, siyasete emek vermiş, partiyi ayağa kaldırmış bu ekiple yola çıktık. Bu ekipte kimsenin koltuk sevdası yoktur. Bu ekipte kimsenin ilçe başkanı olma sevdası yoktur. Muğla’nın belki de ilk defa gösterdiği tavırla bir araya geldik. Sanıldığı gibi bizim tavrımız genel merkeze yönelik bir tavır değildi. Bilakis 2019 seçimlerinde partimizi daha iyi seviyelere getirmek, Recep Tayyip Erdoğan’ı cumhurbaşkanı seçmek için bir yapılacak seçimlerde Muğla’nın daha güçlenmesi için araya geldik. Ben öncelikle ekip arkadaşlarıma, bizimle birlikte olan bütün delege arkadaşlarıma, hatta bizi dışarıdan destekleyen herkese teşekkür ediyorum. Biz genel merkezimizin almış olduğu karara saygılıyız. Bu sürece istişare eksikliği sonucu geldik. İstişare yapılmadığı, doğru kararlar alınmadığı için geldik. Bu ertelemenin partimiz ve Muğlamız adına hayırlı olduğuna inanıyoruz. Genel merkezimizin önümüzdeki süreçte yapılacak kongrede istişare süreciyle karar vereceğine, daha güçlü bir yönetimle seçimlere gideceğimize inancımız tam. Biz genel merkeze karşı değiliz. Biz Muğla’da Ak Parti’nin neferleriyiz. Biz hakkımızı aramayı Recep Tayyip Erdoğan’dan öğrendik. Benden kavga etmem, cevap vermem isteniyor. Ancak grup olarak karar aldık, bundan sonra kavga etmeyeceğiz, kimseye cevap vermeyeceğiz ve geri adım atmayacağız. Genel merkezdeki gelişmeleri izleyeceğiz. Bu ekipte on tane ilçe başkan adayı bulunuyor. Bu arkadaşlarımızın her birisi bu işi layıkıyla götürecek siyasetçilerdir. Biz Muğla’yı yüzde 30’lara 35’lere yükseltmek hedefindeyiz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.