Kayacık adaylığını açıkladı « Hamle Gazetesi

Kayacık adaylığını açıkladı

Bu haber 08 Aralık 2017 - 0:49 'de eklendi ve 775 kez görüntülendi.

Veteriner Yusuf Kayacık, düzenlediği basın toplantısı ile Cumartesi günü gerçekleşecek olan Ak Parti Menteşe İlçe Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Muhittin Direk

Veteriner Yusuf Kayacık, düzenlediği basın toplantısı ile Cumartesi günü gerçekleşecek olan Ak Parti Menteşe İlçe Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Düzenlediği basın toplantısı ile adaylığını kamuoyuna duyuran Kayacık, “Ak Parti’de bir bayram yaşanıyor. Kongre bayramı demokrasinin olmazsa olmazıdır. Cumartesi günü Menteşe Olağan İlçe Kongresini yaşayacağız. Arkadaşlarımızla durumu ve süreci değerlendirdik. Muğla halkı ile eski dinamikleriyle, STK’ları ile muhtarlarıyla baktık gidişatın partimizin açısından çokta hayırlı olmadığına kanaatine vardık. Bugün Muğla olarak ayağa kalkıyoruz, bugün Muğla olarak Menteşe Ak Parti İlçe Başkanlığı görevine aday oluyorum. Ben aday olmuyorum bugün burada Muğla aday oluyor. Bugün Muğla ayağa kalkıyor yeter artık diyor” dedi.

Kayacık açıklamasına şöyle devam etti:

“Dün partimizin Genel Merkezdeydim. Orada yok efendim genel merkezin adayıyım, Recep Tayyip Erdoğan’ın davası için mücadele ediyorum, diğer taraftakiler şer odağındadır diyenlerin durumlarını gördüm. Beni çağırdıkları zaman buradan bakıldığında bize çekilin, çekilmezseniz sizi görevden alırız diye uyutmaya çalıştıklarını, gerçekte ise böyle bir şey olmadığını bizzat kendim gidip gördüm. Görevden almak tehdidi bir yana Yusuf Bey sizin aday olmanızdan mutlu olduk, keşke ilk önce aday olduğunuzu açıklasaydınız keşke sizin isminizi deklare etseydik dediklerini bizzat kendi kulaklarımla duydum. Ben bir başkasının dediğine değil kendi duyduğumu inanırım. Ben yıllardır siyaset yapıyorum. Muğlalıların teveccühünü almış biriyim. Muğlalılara ve delege arkadaşlarım önümüzdeki Cumartesi günü sandıkta hesap soracaklarına inanıyorum. Delegenin nerde nasıl olduğunu bilmeyenler, ismini cismini bilmeyenlere hesap sorun. Son iki gündür arayıp ayağına  çağırıyorlar delege ayağa çağrılmaz delegenin ayağına gidilir bilmeyenleri bunu öğretmek için Cumartesi günü bu kongreye  adayım. Anti demokratik yollara başvuranlara beni demokratik olarak yenme yeterlilikleri yoktur. Hiç kimse baskılara boyun eğmesin Cumartesi günü gelsin oyunu kullansın.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.