Kayacık aday olmayacak

Bu haber 10 Eylül 2014 - 5:27 'de eklendi ve 588 kez görüntülendi.

kayacikkMuğla Veteriner Hekimler Odası Başkanı Yusuf Kayacık, siyasete yoğunlaşması nedeniyle Ekim ayı sonunda yapılacak olan oda kongresinde aday olmayacağını açıkladı.

Cem Durna

Muğla Veteriner Hekimler Odası’nın 28 Eylül’de yapılacak olağan kongresinde mevcut Başkan Yusuf Kayacık aday olmayacağını açıkladı. Kayacık, bundan sonra siyasete odaklanacağını açıkladı.
Yusuf Kayacık oda hizmet binasında düzenlediği basın toplantısında, Veteriner Hekimler Odası’nı siyasetten uzak tuttuğunu belirtirken, gelecek yönetimin de odayı siyasete bulaştırmaması temennisinde bulundu.

Kayacık, “28 Eylül’de olağan kongremiz yapılacak. Bu kongrede Veteriner hekimler Odası Başkanlığına aday olmayacağım. Nedeni ise, odamızın kurucu üyeleri arasında yer aldım. 2005 yılından buyana 5 dönemdir, karşımıza rakip çıkmaksızın, tam bir birlik ve beraberlik içinde, Demokratik kurallar çerçevesinde, gayri siyasi, Türkiye’nin en demokratik odasının başkanlığını yapmaktan gurur duydum. Bu süreçte çok sorunlar yaşadık. Odamızın protokol listesinde adı yoktu. Görev süremde yanımda olan tüm yönetici ve üyelerimize teşekkür ediyorum. Bu görevimi bırakırken vicdanım rahat. Bundan sonra odamızda görev yapacak ve aday olacak arkadaşlarımı başarılar diliyorum. Bugüne kadar odamız bünyesinde siyaset yapmadık. Bundan sonra da gelecek arkadaşlarımızın herhangi bir siyasi görüşün arka bahçesi olmamasını temenni ediyorum. Benim bundan sonra artık siyasetin biraz daha içine girmem ve siyasete yoğunlaşmam nedeniyle üyelerimize haksızlık etmek istemedim. Bundan sonra daha farklı mecralarda görev almak için Muğla Veteriner Hekimler Odası Başkanlığına önümüzdeki dönem aday olmayacağım” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.