Kavasoğlu yeni görevine başladı « Hamle Gazetesi

Kavasoğlu yeni görevine başladı

Bu haber 26 Kasım 2015 - 23:53 'de eklendi ve 905 kez görüntülendi.

Muğlalı gazeteciler bir araya geldi  (1)Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na üniversitenin Fen Fakültesi Fizik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Abdulkadir Sertap Kavasoğlu müdür olarak atandı.
Kadir Tamer
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na üniversitenin Fen Fakültesi Fizik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Abdulkadir Sertap Kavasoğlu müdür olarak atandı.
Yeni görevine Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Rektör yardımcıları Prof. Dr. Yusuf Ziya Erdil ve Prof. Dr. Bayram Akça’nın katıldığı törenle başlayan Prof. Dr. Abdulkadir Sertap Kavasoğlu eğitim kalitesinin, nitelikli mezunların ve Marmaris Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun tanınırlığının artıtırılabilmesi için özverili çalışmalar yapacağını ifade etti.
Prof. Dr. Abdulkadir Sertap Kavasoğlu’un özgeçmişi ise şöyle:
“1972 Şanlıurfa doğumlu olan Prof. Dr. Abdulkadir Sertap Kavasoğlu, 1996 yılında Trakya Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü’nden mezun oldu. 1997 yılında Muğla Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü yüksek lisans öğrencisi olduktan sonra Muğla Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü’nde araştırma görevlisi kadrosuna atandı. 2000 yılında Muğla Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Katı-hal Fiziği Anabilim Dalı’ndan mezun oldu. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Fizik Mühendisliği Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak göreve başladı. 2000-2006 yılları arasında Ankara’da yaşayan Prof. Dr. Kavasoğlu doktora öğrenimini Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Fizik Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Katı-Hal Fiziği Anabilim Dalı’nda yarıiletkenler ile ilgili çok sayıda araştırma projesinde yer aldı. 2007 yılında yardımcı doçent olarak Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü’nde çalışmaya başlayan Prof. Dr. Kavasoğlu, 2010 yılında Doçent, 2015 yılında Profesör ünvanını aldı. 2007-2012 yılları arasında, yarıiletken fotovoltaik güneş hücreleriyle ilgili Tübitak ve BAP projelerinde görev aldı. 2012 yılından beri Tübitak projelerinde hakem olarak görev yapan Prof. Dr. Kavasoğlu, YÖK bursu kullanarak İngilterenin Loughborough Üniversitesi’nde, Perovskite fotovoltaik güneş hücrelerinin üretimi ve karakterizasyonu konusunda bilimsel araştırmalar yaptı. Temel çalışma alanı fotovoltaik aygıt fiziği, optoelektronik ve katı-hal elektroniği olan Prof. Dr. Kavasoğlu’nun saygın uluslararası dergilerde çok sayıda bilimsel yayınları, yurtdışı kongrelerde sunulmuş bildirileri, yurtiçinde mezun ve devam etmekte olan yüksek lisans ve doktora danışmanlıkları bulunmaktadır. Bilimsel ve mesleki kuruluşlara üyelikleri ve ödülleri bulunan Prof. Dr. Kavasoğlu pek çok uluslararası/ulusal dergilerde editörlük ve hakemlik görevleri yapmaktadır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.