Kavaklıdere’de EKO Turizm « Hamle Gazetesi

Kavaklıdere’de EKO Turizm

Bu haber 29 Kasım 2015 - 20:03 'de eklendi ve 671 kez görüntülendi.

KAVAKLIDERE'DE EKO TURİZM MUĞLA VALİSİ AMİR ÇİÇEK, KAVAKLIDERE’DE ORMANA ZARAR VERMEYECEK ŞEKİLDE EKO TURİZMİN GELİŞTİRİLMESİNİN İLÇENİN EKONOMİK DEĞERİNİ YÜKSELTECEĞİNİ AÇIKLADI.Muğla Valisi Amir Çiçek, Kavaklıdere’de ormana zarar vermeyecek şekilde EKO Turizmin geliştirilmesinin ilçenin ekonomik değerini yükselteceğini açıkladı.

 

Muğla Valisi Amir Çiçek, bir dizi ziyaret için gittiği Kavaklıdere’de Kaymakamı Cevat Çelik ve Belediye Başkanı Mehmet Demir’den yapılacak çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Kavaklıdere ile ilgili projelerin hayata geçirilerek ilçenin kalkınmasını sağlamanın gerekliliğine işaret eden Vali Çiçek, “Tarım, turizm ve diğer sektörlerle ilgili kaymakamımız, belediye başkanımız ve diğer daire amirlerimiz çalışıyorlar. Turizm açısından ne yapılabileceğine dair araştırmalar yapılmış ortaya koyulmuş. Ormana zarar vermeyecek şekilde Kavaklıdere’yi eko turizm bölgesi olarak değerlendirmek için proje geliştiriyoruz. Burada yaşayan vatandaşlarımızın ekonomik yönden daha iyi seviyelere gelmesi konusunda Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA )olarak da projelere destek veriyoruz. ‘Dört Mevsim Yerküpe Alternatif Turizm ile Ziyaretçilerini Kucaklıyor Projesi’ kapsamında GEKA’dan mali destek çıktı” dedi.
“Dört Mevsim Yerküpe Alternatif Turizm ile Ziyaretçilerini Kucaklıyor Projesi” ile Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA)’dan destek aldıklarını söyleyen Belediye Başkanı Demir, projenin ihalesinin en kısa zamanda gerçekleştirileceğini söyledi. Demir, “2015 Yılı Alternatif Turizm Alt Yapısı Mali Destek Programı’ kapsamında yaklaşık 300 bin TL hibe destek verilmesi onaylandı. En büyük hedefimiz önümüzdeki süreçte en az deniz turizmi kadar revaçta olacağını bildiğimiz ‘Yayla’ ve ‘Doğa’ turizmi vasıtası ile Kavaklıdere’de alternatif turizm başlatarak ilçemizin turizm gelirlerinden pay almasını sağlamak. Hazırlanan proje ile Yerküpe Mağarasının yürüyüş yolları ve aydınlatma sisteminin yeniden düzenlemesinin yanında, Yerküpe Beşpınar Güreş alanının ve tribünlerinin yenilenmesi mesire alanımızda çevre düzenlemelerinin yeniden yapılması, tüm bunların yanında Yerküpe Yaylamızda bungalov evlerin yapılması ile birlikte ziyaretçilerimizi Yerküpe Yaylamızda konaklamalarını sağlamayı hedefliyoruz” dedi.
Turizmin iç kesimlere çekilmesi, turizm sezonunun uzatılması, Muğla’nın iç kesimlerindeki eşsiz doğal güzelliklerin tanıtılmasını sağlayacak projenin toplam maliyeti 1 milyon 162 bin TL. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.