Kavaklıdere’de 192 tablet bilgisayar dağıtıldı

Bu haber 14 Nisan 2014 - 20:21 'de eklendi ve 571 kez görüntülendi.

tablet645661556Fatih projesi kapsamında Muğla’nın Kavaklıdere İlçesindeki iki okula toplam 192 adet tablet bilgisayar dağıtımı yapıldı.

Haber Merkezi

Eğitimde Fırsatları Arttırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) Projesi kapsamında Kavaklıdere İlçesinde, Anadolu Öğretmen Lisesi ve Sadık Göçen Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencilerine ve öğretmenlerine tablet bilgisayarın dağıtımı yapıldı.

Kavaklıdere Sadık Göçen Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleşen tablet dağıtımı programına İlçe Kaymakamı Doğan Kemelek, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Cazağ, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Eskiakgün, Şube Müdürü Mehmet Karadağ’ın yanı sıra öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Konu ile ilgili olarak dağıtım töreninde yapılan konuşmalarda, teknolojinin bir araç olduğunu ve hayatı kolaylaştırmak için elimizden geldiğince faydalanması gerektiğini ve dağıtılan tabletlerin öğrencilere ve öğretmenlere hayırlı uğurlu olması ifade edildi.

Protokol konuşmalarının ardından, 158 tablet bilgisayar öğrencilere, 34 tablet bilgisayar öğretmenlere olmak üzere toplam 192 adet tablet bilgisayar törenle dağıtıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.