Kavaklıdere alternatif turizme açılıyor

Bu haber 24 Ağustos 2015 - 22:33 'de eklendi ve 681 kez görüntülendi.

kavaklkidereKavaklıdere Belediye Başkanlığı, alternatif turizm çalışmaları kapsamında hazırladığı ve 2015 Yılı Alternatif Turizm Alt Yapısı Mali Destek Programı çerçevesinde ‘Dört Mevsim Yerküpe Alternatif Turizm ile Ziyaretçilerini Kucaklıyor’ isimli proje ile GEKA ‘dan 600 bin lira hibe almaya hak kazandı.
Hafize Ataseven
Kavaklıdere Belediye Başkanlığı, alternatif turizm çalışmaları kapsamında hazırladığı ve 2015 Yılı Alternatif Turizm Alt Yapısı Mali Destek Programı konu başlığında GEKA’ ya sundukları ‘Dört Mevsim Yerküpe Alternatif Turizm ile Ziyaretçilerini Kucaklıyor’ isimli proje ile GEKA ‘dan 6 yüz bin lira hibe almaya hak kazandı.
Eşsiz doğal güzelliklere sahip Beşpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin yapıldığı Yerküpe Yaylası’nda hayat bulacak projenin toplam maliyeti ise 1milyon 162 bin lira.
Konu hakkında açıklama yapan Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir; en büyük hedeflerinin, ileriki süreçte en az deniz turizmi kadar revaçta olacağı bilinen yayla ve doğa turizmi vasıtası ile Kavaklıdere’de alternatif turizm akımı başlatarak ilçenin turizm gelirlerinden pay almasını sağlamak olduğunu belirtti. Başkan Demir, “Hazırlanan proje ile Yerküpe Mağarası’nın yürüyüş yolları ve aydınlatma sisteminin yeniden düzenlemesinin yanında Yerküpe – Beşpınar güreş alanının ve tribünlerinin yenilenmesi mesire alanında çevre düzenlemelerinin yeniden yapılması, tüm bunların yanında Yerküpe Yayla’mızda bungalov evlerin yapılması ile birlikte ziyaretçilerimizin, Yerküpe Yayla’mızda konaklamalarını sağlamayı hedeflemekteyiz” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.