Kartal Türkiye’nin en yaşlı annesi

Bu haber 13 Mayıs 2014 - 0:27 'de eklendi ve 1.033 kez görüntülendi.

enyasliannneMuğla’nın Marmaris ilçesinde yaşayan 106 yaşındaki Ayşe Ünlü, şimdi annelerin çok şanslı olduğunu vurgulayarak anneliğin kıymetini bilmelerini istedi. Dört çocuk, 20 torun sahibi Ayşe nine , çocuklarını çok zor koşullarda büyüttüğünü söyleyip anneliğin zorluğuna dikkat çekti.

Haber Merkezi

Marmaris’te Armutalan’ın Merkez Mahallesi’nde yaşayan 106 yaşındaki Ayşe Ünlü, uzun yaşamının sırrını çok dua edip doğal beslenmeye bağlıyor. Torunun torununu gören Ünlü’nün, 81 yaşında kızı, 71 yaşında oğlu bulunuyor. Ayşe Ünlü, okuma yazma bilmiyor ancak hafızası hâla güçlü. 106 yaşına rağmen namaz sureleri ve duaları ezbere okuyan Ünlü, gözleri dışında sağlık sorunu yaşamadığını söyledi. Seferberlik ilan edildikten sonra eşini askere uğurlayan ve tek başına 4 çocuğunu çok zor şartlarda büyüten Ayşe Ünlü, şimdi annelerin çok şanslı olduğunu vurgulayarak anneliğin kıymetini bilmelerini istedi.

Ayşe Ünlü’nün 15 yıldır bakıcılığını yapan Nebahat Geçer, “Ben de anneyim, bu yüzden Ayşe nineye severek bakıyorum. Koca bir asır devirmiş. Kim bilir; çocuklarını ne güçlüklerle büyütüp bugünlere getirmiş” diye konuştu.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.