Karnaval havasında kutlama

Bu haber 25 Nisan 2016 - 0:30 'de eklendi ve 487 kez görüntülendi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN KARNAVAL HAVASINDA 23 NİSAN MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KAPSAMINDA DÜZENLEDİĞİ ETKİNLİK KARNAVAL HAVASINDA GEÇERKEN ÇOCUKLAR GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ.Muğla Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlediği etkinlik karnaval havasında geçerken, çocuklar gönüllerince eğlendi.

Haber Merkezi

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Çocuk Şenliği etkinliği ile kutladı. Büyükşehir Belediyesi’nin Menteşe ilçesindeki sosyo-kültürel alanda yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı etkinlikte çocuklar için değişik aktiveler yer alırken, aileler de çocukları ile eğlencenin tadını çıkardı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Sosyo-Kültürel alanda düzenlediği Çocuk Şenliği etkinliğinde birçok eğlenceli, farklı oyunlar, yarışmalar ile çocukları bir araya getirirken, çocuklar 23 Nisan’ı tam anlamıyla kutladı. 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde geleneksel oyunların yanında, origami yüz boyama, dev jenga, elma yakalama, mini golf, balık tutma, tekne yarışması, minion devirme, balon patlatma, zıp zıp, kaydırak gibi birbirinden farklı ve eğlenceli oyunlarla çocukları karşılayacak olan Muğla Büyükşehir Belediyesi ayrıca yayın hayatına 23 Nisan’da başlayan ve çocuklar için hazırlanan TOPAÇ Çocuk Dergisi’ni de katılımcılara dağıttı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Muğla’da tam anlamıyla çocuklarla kutlamak için bu etkinliği düzenlediklerini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Ulusal bayramlarımız tarihleri itibari ile Türkiye Cumhuriyeti’nde bizleri bir araya getiren, birlikte olduğumuz özel günlerdir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bütün dünya çocuklarına armağan ettiği ilk ve tek bayramdır. Bu anlamlı günde Muğla’mızda bütün çocuklarımızı bir araya getirdik. Onların bu özel gününü bayram havasında geçirmelerini, doyasıya eğlenmelerini istedik. Şenliğimize çocuklarımız kadar ailelerimiz de büyük ilgi gösterdi. Alanımızın tamamen dolması bizim doğru bir karar verdiğimizi gösteriyor. Bundan sonraki yıllarda da etkinliklerimizi yine çocuklarımızın eğlenceli ve şenlik havasında geçirmek için devam edeceğiz” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.