Karaosmanoğlu Başkanlara Meydan Okudu!

Bu haber 04 Eylül 2018 - 1:13 'de eklendi ve 3.220 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Ahmet Tan Karaosmanoğlu‘nu bilenler bilir.

Biraz bana benzer veya ben biraz O’na benzerim. Muhalif insanlarız… Bu muhaliflik laf olsun torba dolsun muhaliflik değildir. Bireysel ve toplumsal vicdandan kaynaklanan bir muhalifliktir bu… Bizimkisi yıkmak için değil, yapmak için muhalifliktir…

İşte o Karaosmanoğlu 30 Ağustos Zafer Bayramı günü sosyal medya hesabından isyan etti… O gün gece arka arkaya iki paylaşımda bulundu, beni de şaşkına çevirdi. Kaç yıllık arkadaşlığımız, ağabey-kardeş ilişkimiz var, O’nu hiç böyle görmemiştim.

Paylaşımlarından birine “Sabrım taştı” diye başlarken, birine de “Bu şehri çok seviyorum. Ancak bu şehirde yaşamak işkence haline geldi.” diye başlamış…

xx           xx           xx

Karaosmanoğlu, “Sabrım taştı!!!” derken şu ifadelerde bulunmuş:

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Harita Mühendisi Bahattin Gümüş… Kamuoyu önünde benimle yapacağınız halka ve basına açık herhangi bir açık oturumun sonucunda Belediye Başkanlıklarınız 2019 yerel seçimlerinde kalmayacaktır.Bu konuda kendinize güveniyormusunuz??????

Ben hayatımda çok meydan okuma, çok rest çekme gördüm, ama böylesini ne gördüm, ne duydum.

Ne var ki “BüyükşehirMuğla‘da bir yerel televizyon yok!

Olsa ne olurdu?

Ne Osman Gürün ne de Bahattin Gümüş bu resti görmezdi…

xx           xx           xx

Burada dikkat çeken ne biliyor musunuz?

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş‘e bazı nedenlerden o kadar değil, ama Osman Gürün‘ü sosyal medyada sahte hesaplarla sallayanları da saymazsak bugüne kadar sayın başkanların icraatlarını irdeleyen, eleştiren ne bir meslek odası ne bir STK ne de bir siyasi olmadı…

Büyükşehir’e talip olanlardan oldu mu?” derseniz, Karaosmanoğlu kadar “efelik” yapmış olmasalar da CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, CHP’li Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ve İYİ Partili Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı oldu…

Çok ilginçtir, AK Partili Kavaklıdere, Köyceğiz ve Seydikemer Belediye Başkanlarının da bugüne kadar ağızlarını açtıklarını gören yoktur.

Yoksa Osman Gürün partidaşı belediye başkanları ile “anlaştığı” gibi AK Partili Belediye Başkanlarıyla da anlaşıyor da, Bodrum, Marmaris, Fethiye arıza mı çıkarıyorlar?

xx           xx           xx

Kurban Bayramı‘nda İl Başkanı Kadem Mete ile Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan ve Mehmet Yavuzdemir ile ayaküstü konuşma şansımız oldu.

Siyasiler böyle oldu artık. Ayaküstü konuşabiliyorsunuz. Gerçi CHP’li siyasilerle ayaküstü de konuşulamıyor ya…!

Bizim bulunduğumuz masada İl Başkanı Mete ile Yerkesik‘in son Belediye Başkanı Yusuf Demirci yanyana geldiler. Bekir Tosun arkadaşımızda fotoğraflayınca, Başkan Mete‘ye, “Başkan şimdi bu fotoğrafın altına Mete Büyükşehir’e, Demirci Menteşe’ye aday diye yazarlar” dedim.

Masada birlikte olduğumuz Mustafa İnci arkadaşımız da daha önce İl Başkanı Mete‘nin Büyükşehir adayı olacağını yazmış, “Kendisine ilk fırsatta soracağını” vurgulamıştı. O sormadı, ama benim espri karşısında Mete Ben o oyuna bir kere daha gelmem” diye karşılık verdi.

Yani AK Parti İl Başkanı Kadem Mete aday değil. Ancak Mete bu seçimde iddialı olduklarını söylemekten de geri durmadı…

xx           xx           xx

Bilmeyenler için anımsayalım. Kadem Mete partisinin Marmaris İlçe Başkanı iken dönemin İl Başkanı Nihat Öztürk‘ün gazına gelip Marmaris Belediye Başkanı adayı olmak üzere ilçe başkanlığından istifa etmişti.

Ancak belediye başkanı adayı gösterilmediği gibi ilçe başkanlığından da olmuştu!

Bu sefer Nihat Öztürk değil, ama kim veya kimler onuda bilmiyoruz, Mete‘yi ikinci defa tufaya getirmeye çalışanlar olmalı. Ama Mete artık uyanmış… Kendisine “Peki aday var mı?” diye sorduk.

Zamanı gelince en iyi adaylarla ortaya çıkacaklarını söylemekle yetindi. “Hele bir CHP’nin adayı belli olsun.Bakalım Osman bey mi kim aday olacak.” diye kaydetti.

AK Parti‘de aday sıkıntısı yok maşallah! Kulislerde isimler uçuşuyor. İddialı isim mi, o yok işte…

AK Parti bildiğiniz gibi. “Şansları var mı?” derseniz, bence var… Mesela bana tam yetki verseler, teşkilatları tatile çıkarsalar, adayları da ben belirlesem AK Parti Muğla‘yı alır…

Tabi böyle bir ihtimal yok!

xx           xx           xx

Ahmet Tan Karaosmanoğlu, “Bu Şehri çok seviyorum. Ancak bu şehir de yaşamak işgence haline geldi.” diye başlayan paylaşımında da şu ifadelerde bulunmuş:

Buradan Menteşe Belediye Başkanına ve Muğla Büyükşehir Belediye başkanına sesleniyorum. Benden korkmayın, gelin benden destek alın. Eğer korkmuyorsanız beni telefonla arayıp Muğla için destek isteyin.Tek şart destek konuşmaları şeffaf olacak. Kamuoyu önünde olacak.19 yıllık artı eksi değerlendirilecek. İyi şeyler takdir edilecek (varsa).

Soru şu; 15 yıl boyunca Muğla Belediye Başkanıyken yapılanların listesi nedir? 2014 yılından sonra Büyükşehir Belediyesi ve Menteşe Belediyesi olarak yapılanların listesi nedir?

17. yüzyıldan beri Muğla’da yaşayan bir ailenin ferdi olarak sabrımı iyice taşırdınız. Şehrimizin 15 yıl içinde %70 nüfus artışının olacağı bilimsel olarak tesbit edildi ve şehrin çıkmaza girdiğide tesbit edildi. Sizin herhangi bir planınız bile yok. Hiç kimsenin sizin koltuğunuzda gözü yok. Ama Muğla’yı harcıyorsunuz. Tarih sizi unutmaz.

xx           xx           xx

Muğla harcanalı çok oldu… Tarihse çok da umurlarında olduğunu sanmıyorum.

Paylaşımların altına Muammer Özdemir CHP’de adı geçen bir yığın aday var. Hiç birisinin çıkıp ta ‘benim program ve projelerim Muğla’nın sorunlarını çözer’ diyen var mı? Yok. Mevcutların içerisinde en iyi aday mevcut başkan Osman Gürün’dür.” diye yazmış, Karaosmanoğlu da “Onun projeleri var mı?” diye sormuş.

Özdemir‘in yanıtı ilginç olmuş. “Ahmet bey sizin görüşlerinize itiraz etmiyorum. Mevcut durumun değiştirilemez olduğunu görüyorum. Siz aday olun hep beraber çalışalım. Ama CHP nin adayı belli. Ha CHP dışındaki bir partiden aday olursanız yine de yanınızdayız.” demiş. Bir bakıma Karaosmanoğlu‘na açık çek vermiş. Umarım Karaosmanoğlu geçmişte Kadem Mete‘nin yaptığı hatayı yapmaz. Gerçi Karaosmanoğlu‘nun kaybedecek bir şeyi de yok ama…

Karaosmanoğlu, Özdemir‘in “CHP Muğla’da tekrar Osman Gürün’ü aday göstereceği için Osman Gürün’e ne yaptırabilir izi bakmak lazım.” sözüne de “20 yıldır yaptıramadığımıza göre bu saatten sonra hiç yaptıramayız. Seçmeyeceğiz. En kötü bile bu kadar kötü yönetemez.” diye karşılık vermiş.

xx           xx           xx

Karaosmanoğlu‘nun paylaşımlarına en güzel yorum Togay Kömür‘den gelmiş. KömürAhmet abi ben senin karşında olsam, seni ya il yönetimine, ya ilçe yönetimine ya da belediye meclisine alırdım ki enerjini orada harca.. Önemli bir atasözünü uzattım aslında.” ifadesinde bulunmuş.

Karaosmanoğlu CHP üyesi de değil, ama daha önce CHP‘nin Büyükşehir aday adaylarından Musa Gökbel O’na “Seçilirsem seni danışman yapacağım. Sadece ihalelere ve yatırımların gerçekleşmesine bakacaksın” demişti…

Herkes Musa Gökbel değil tabi…

Yorumlar devam edip gidiyordu. Bekir Yalçın‘ın “Ahmet abim katılıyorum yapmam gereken bişey olursa bir Muğlalı olarak gece gündüz emrindeyim” sözüne “Bu saatten sonra hep beraber yapacağız.” diye karşılık vermiş.

Hemen Ahmet‘i aradım, “Aday mısın?” dedim. Evet demedi. Hayır da demedi… Ne diyeyim, hayırdır inşallah…

Tabi ortada ister rest, ister meydan okuma diyelim bir “davet” var… Davete icabet sünnettir, derler. Bakalım…

—————————————-                                                                                         —————————————-

GÜNÜN SÖZÜ: Politikacıya soru sorma ki sana yalan söylemesin. (Dashiell Hammett)

ÇİVİ

Tarım Bakanı “Et alırken kasabınıza etin hastalıklı olup olmadığını mutlaka sorun” dedi.

Beni Bi Gülmek Aldı:)))))

——————————————————————————————————————————————

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

4 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Mehmet Keza KUNDAKÇI 04 Eylül 2018 / 11:00

Türkiye’nin demokrasi meydanı MUĞLA,
Özgür kent MUĞLA,
Cennet MUĞLA,
Suskun MUĞLA,
Uslu MUĞLA,
Küskün mü MUĞLA ?

Reşat Öztepe 04 Eylül 2018 / 11:56

Bizimkisi yıkmak için değil, yapmak için muhalifliktir…GOCUMAN; Kaç kişi biliyor ve anlıyor. sevgi ve saygı.

oktay ozel 04 Eylül 2018 / 13:08

sehrimizi yonetenlere basit bir soru. ben ciftciler sokaginda oturuyorum, sokagimiz yaklasik 60-65 m uzunlugunda ve bu sokakta mevcut 46 aile oturuyor 2 tanede caddeye bakan dukkan var.hali hazirda mustakil 4 tanede ev var yikilip apartman olmayi bekleyen, en kotu ihtimalle toplam 60 aile yasayacak sokagimda. bu ailelerin 1 er tane arabasi olsa bu sokaga bu arabalar nasil sigar?itfaiye ve ambulans bu sokakta islerini nasil yapabilir?

salihdemir 04 Eylül 2018 / 16:28

Haziran 2018 seçimlerinde CHP’nin % 8 oy kaybetmesini herhalde Genel Merkez değerlendirmiştir. Partinin bu kadar oy kaybetmesine sebep olanlara Genel Merkezin aday göstermesi yanlış olur. Partililere ve parti tabanına sahip çıkmayan ve hor görenlerin tekrar aday olması çok yanlış olur. Kırk yıl CHP’ye oy vermiş birisi olarak CHP’li belediye başkanlarını değerlendirirsek Muğla’da iki CHP’li belediye başkanının kaldığı görülüyor. O başkanlarda Marmaris Belediye Başkanı sayın Ali ACAR ve Bodrum Belediye Başkanı sayın Mehmet Kocadon’dur. İnşallah Genel Merkez Marmaris veya Bodrum Başkanlarından birini Büyükşehir başkan adayı gösterir de CHP’liler esirlikten kurtulur.