Karakuş Şans Olabilir…

Bu haber 24 Mayıs 2017 - 0:56 'de eklendi ve 1.131 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Dünkü yazımda da vurguladım. AK Parti’nin Muğla’daki yerel kurmayları ve her yere aday olan aktif siyasetçiler bakımından MUTSO Başkanı Bülent Karakuş’un MKYK’da yer alması olayı,  pek öyle “hazmı kolay”, yenilir yutulur bir olay değil… Ama Karakuş Muğla’nın şansı olabilir…

Herkes şu soruların yanıtını arıyor: Karakuş’un MKYK’na alınacağından AK Parti Muğla Milletvekillerinin ve Muğla İl Başkanı’nın haberi var mıydı? AK Parti, AP (Adalet Partisi) ve DP kökenli Karakuş’u MKYK’na alarak önümüzdeki dönemde Muğla’da ve düşük oy aldığı illerde ‘merkez sağ seçmene’ dönük bir siyasetin izleneceğini mi ortaya koydu? Karakuş için sırada Büyükşehir mi, Milletvekilliği mi var? Karakuş’u MKYK’na, kim veya kimler taşıdı?

Soru çok… Herkesin bu soruları sorduğunu nereden biliyorum? Çünkü bana da soruldu… Bana Karakuş’un Cemaat üyesi olup olmadığı da soruluyor. Bu sorunun yanıtı dünkü yazımda vardı.

Kesin bir şey varsa, o da Muğla AK Parti’de hesaplar, Muğla siyasetinde dengeler bozuldu…

xx            xx            xx

Önceki gün saat 11.00’de sosyal medya hesaplarına baktım. Bülent Karakuş’u Ankara’ya, kongreye götürdüğü söylenen AK Parti İl Başkanı Kadem Mete’nin 21 ve 22 Mayıs günlerinde kongre ile ilgili tek paylaşımı oldu. Önceki gün saat 11.00 itibariyle 22 saat önce kongre salonundan 5 fotoğraf paylaşmıştı.

Karelerden birinde İl Başkanı Mete’nin oturduğu sıranın hemen arkasında Karakuş, Büyükşehir Belediyesi AK Parti Gurup Başkanvekili Av. Gültekin Akça ile oturuyor… Milletvekili Nihat Öztürk’ün de paylaşımlarından ayrı bir yerde İl Kadın Kolları Başkanı ve başta Menteşe, Marmaris, Bodrum, Fethiye olmak üzere ilçe başkanları ile oturduğu görülüyor. Yelda Erol Gökcan iki gurupta da yoktu… Yusuf Kayacık Muğla’da kalmıştı… Bu fotoğrafın yorumunu siz yapın…

İl Başkanı Mete paylaştığı o fotoğraflara “3. Olağanüstü kongremiz tüm ihtişamıyla devam ediyor. Bu bir aşk. Bu bir sevda her derde deva.” yorumu yapmakla yetinmiş. Karakuş’u kutlamamış…

xx            xx            xx

Kongre bitimine kadar MKYK Üyesi olan Yelda Erol Gökcan’ın da kongre günü saat 09.01 de “Her şey Hazır; Coşku ve Heyecanla Kurucu Genel Bşk. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Bekliyoruz…” diyerek salondan 5 fotoğraf eklediği ve MKYK listesi ortaya çıktıktan sonra bir daha ne kongre ne de başka bir şeyle ilgili paylaşım yapmadığı görülüyor…

Karakuş’u Ankara’ya İl Başkanı Mete’nin götürdüğü söylenmekle birlikte, orada kendisini Büyükşehir Meclisi Gurup Başkanvekili Akça yalnız bırakmamış. İl Başkanı Mete’nin paylaştığı fotoğrafın benzerini paylaşan Akça fotoğraf altında şu ifadeye yer vermiş:

3. Olağanüstü Büyük Kongremizde, MKYK Üyeliğine seçilen Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Bülent Karakuş’u tebrik ediyorum. Önceki dönem MKYK Üyemiz Yelda Erol Gökcan kardeşimize de yaptığı çalışmalar için teşekkür ediyorum.” derken, altına Turgut Tokmak “Hayırlı olsun Bülent Başkanıma başarılar

Sanki Karakuş’un MKYK Üyeliği’ni kolaylıkla hazmeden Akça olmuş…

xx            xx            xx

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, kongreden bir gün önce 20 Mayıs, 12:20’da 4 fotoğraf ekleyip, “2019’a Selam 2023’e Devam” başlığı ile “Geldiğimiz nokta, inancımızın zaferidir. Varacağımız hedef; Liderimizin öncülüğünde, Büyük Türkiye’dir. Kutlu Yürüyüş Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile emin adımlarla devam ediyor. Türkiye yarın Ankara’da demokrasi şölenine şahit olacak. Liderimizle durmak yok maraton koşusuna devam..” paylaşımında bulunmuş.

Milletvekili Öztürk kongre günü gece saat 22.00 sıralarında yaptığı paylaşımında ise Gültekin Akça gibi “AK Partimiz yenilenmiş ve güçlenmiş olarak Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 2023 hedeflerine emin adımlarla devam edecek. Kurucu liderimizin Genel Başkan seçilmesiyle AK Parti daha da güçlenecektir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yuvanıza hoş geldiniz. Kongremizde, MKYK Üyeliğine seçilen Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Bülent Karakuş’u kutluyorum. Bir önceki MKYK Üyemiz Yelda Erol Gökcan’a da çalışmaları nedeniyle teşekkür ediyorum.” ifadesinde bulunmuş.

xx            xx            xx

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yakınlığı ile bilinen ve AK Parti’nin potansiyel milletvekili adaylarından Yusuf Kayacık, kongreden bir gün önce 20 Mayıs’ta “Anlatılmaz yaşanır” diye Gökova’yı överken, kongre günü de gece saat 22.00 gibi “Şenlik Dediğin Böyle Olur” başlığı altında, Muğla Yörük Obaları Derneği’nin bu yıl 10’ncusu düzenlenen Uluslararası Yörük Türkmen Şenliği’ni övmüş… Aynı gece 24.00’te de Fenerbahçe’yi kutlamış…

Bunları neden paylaşıyorum?

Çünkü yazımın başında yer alan soruların çoğunun yanıtı bu paylaşımlarda var gibi…

Bir de artık AK Parti’nin 50 MKYK Üyesinden biri olan Bülent Karakuş DHA Muğla Muhabiri Cavit Akgün’e yaptığı açıklamada, “MKYK listesine girdiğim için onur ve gurur duydum. Ancak kamuoyu şunu bilsin benim böyle bir talebim olmadı.” ifadesinde bulunmuş. Bunu söyleme gereğini neden duydu, AK Parti’de siyaset yapan dostları gücenmesin diye mi bilmiyorum…

xx            xx            xx

Kulislerde Karakuş’un MKYK Üyeliğine kendisi gibi DP kökenli İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun referansı ile girmiş olabileceği konuşuluyor.

Hatta biraz da ben ileri gidip, “Önümüzdeki seçimlerde Bülent Karakuş Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı, Yusuf Kayacık ta Milletvekili Adayı olur artık” diyeceğim, ama galiba bu işten AK Parti Muğla Milletvekilleri ve İl Başkanı gibi Kayacık’ın da haberi yok… (!)

Hem Yelda Gökcan, hem Yusuf Kayacık dostu olduğu için Karakuş gazeteci Akgün’e açıklamasında “MKYK listesine girdiğim için onur ve gurur duydum. Ancak kamuoyu şunu bilsin benim böyle bir talebim olmadı.” demiş olabilir.

Kusura bakmayın, emir büyük yerden geldi dercesine… Yoksa Karakuş’un talebinin olmadığını kamuoyunun bilmesine ne gerek var!

Ben pek ihtimal vermiyorum, ama bir ihtimal daha var; TOBB… Eğer öyleyse yakında ortaya dökülür…

xx            xx            xx

MKYK Üyesi Karakuş ile Mustafa İnci arkadaşımız da görüşmüş.

Karakuş İnci’ye “Görevimin bilincindeyim. Öncelikli görevimiz Muğla’nın ekonomik sorunlarına acil ve kalıcı çözümler üretmek. Siyasetin en önemli görevlerinden biride işçi ve işverenin ekonomik yeterliliğini sağlamaktır değil mi?” mesajı verirken, İnci de haberine yorum katıp, nokta koymuş.

O yorumda Karakuş’un da etkisi var mı bilemem, işte yorum:

16 Nisan referandumunda Muğla’dan ortaya çıkan yüksek ‘Hayır’ oranı sonrası, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ekibine Muğla’dan merkez sağ siyasi geleneğinden gelen Bülent Karakuş’a yer vermesi dikkat çekici bir durum olarak değerlendirildi. Bu durum önümüzdeki dönemde Muğla’nın merkez sağ seçmenine dönük bir siyaset izleyeceğinin görüşünü güçlendirdi.

Bu da bir ihtimal…

AK Parti Muğla’da “Karadenizliler sultasına” son veriliyor, Muğla’nın liberal sağına kapılar açılıyor olabilir.

Ancak böyle bir gelişmede kendisi de MKYK’da yer alan Bakan Soylu o 50 kişinin içine Karakuş’u değil, Kayacık’ı taşımaz mıydı? Elbette bu operasyonda Soylu imzası varsa…

xx            xx            xx

Aslına bakılırsa anlamakta zorlanıyorum. Fazılın parçaları yerli yerine oturmuyor. Dünkü yazımda da vurguladım, Karakuş hakkındaki FETÖ soruşturması takipsizlikle sonuçlanmış olabilir diye düşünüyordum. Ama kendisi basının sorularını yanıtlarken hakkındaki soruşturmanın devam ettiğini söylüyor. Anlamakta gerçekten zorlanıyorum…

Eğer soruşturma devam ediyorsa Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan gereğini ister.

Ben olaya iyi yanından bakmak istiyorum. Bakarsınız FETÖ soruşturmaları sulandırılmadan Karakuş aklanır ve MKYK Üyeliği Muğla için şans olabilir.

Akçaova’da Fuar Alanı sorunu çözülebilir. Yörük Köyü kurulabilir. Tarıma Dayalı Gıda İhtisas OSB kurulabilir. Ortaca futbol sahalarına ve Golf Sahasına sahip olabilir. Sandras Suyuna kavuşuruz. Araştırma Hastanesi hizmete açılır, yeniden Devlet Hastanesi’ne sahip oluruz.

Hayırlısı olsun…

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Reşat Öztepe 24 Mayıs 2017 / 10:58

Gocuman; Yukarıdaki ve bir önceki günlü yazınızı okudum her günkü gibi. Beni tanırsınız. Yazınızın her cümlesi ayrı özellik ve güzellikte. Sayın Bülent KARAKUŞ’u da tanırlar bu memlekette. Halkının % 52 Oyu ile 1000 Yıllık bu Coğrafyada Doğrudan seçilen ve 57 Yıldan beri ilk defa “‘Partili CumhurBaşkanı”‘olarak Girdiği her seçimde kesin Başarı kazanan Kıymetli Başkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Muğla için MKYK için yaptığı Tasarrufuna saygı göstermekten başka yapacak bir işimiz olamaz. Ayni zamanda arkasında da dururuz. Statikocular,ben varsam var diyenler,ben olmazsam olmaz diyenler,tutucular ve bağnazlar biraz üzülmüşe benziyorlar. Ben ayakta alkışlıyorum. sevgi ve saygı.