Karakaya’dan Hamle’ye ziyaret

Bu haber 02 Mart 2019 - 11:26 'de eklendi ve 668 kez görüntülendi.

 

Muğla 112 Acil Çağrı Merkezi (AÇM) Müdürü Kamil Karakaya, Hamle Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu’nu ziyaret etti.

Kadir Tamer

Muğla 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Kamil Karakaya, Hamle Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu’nu ziyaret etti.

Ziyarette AÇM Müdürü Kamil Karakaya bugüne kadar Muğla’da gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgi verirken önümüzdeki dönem yapılacak çalışmalar ile ilgili olarak Hayati Nizamoğlu ile fikir alışverişinde bulundu.

Muğla’da 2015 yılının Kasım ayında 155 Polis-İmdat Hattı, 112 İlk yardım gibi acil telefonların tek çatıda birleştiğini kaydeden AÇM Müdürü Kamil Karakaya, “Acil çağrıların tek bir numarada birleşmesinin ardından hizmete girdiğimiz ilk andan itibaren Muğla’da önemli çalışmalar yaptık. Türkiye genelinde kurulan AÇM’ler içinde Muğla AÇM hem alt yapı konusunda acil çağrıların tek numarada toplanmasında sorun yaşamayan illerin başında geliyor. Bu başarıda AÇM çalışanlarının da büyük bir başarısı var. Hizmete girdiğimiz yıllarda özellikle yüzde 90’ları geçen gereksiz arama oranları her geçen yıl düşmeye devam ediyor. Bu anlamda vatandaşlarımızdan gereksiz aramalar konusunda dikkatli davranmalarını istiyoruz” dedi.

Muğla AÇM’nin başarılı çalışmalarını yakından takip ettiklerini kaydeden Hamle Medya Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu, “Acil çağrı telefonların tek numarada toplanarak il genelinde hizmet verme sürecini yakından takip ettik. Acil çağrıların tek numarada toplanması hem vatandaşımız hem de gelen ihbarlara ekiplerin sevk edilmesi konusunda önemli bir çalışma. Muğla bu süreci sorunsuz bir şekilde kısa sürede atlattı. Bu anlmda size ve ekibinize teşekkür ederim. Bundan sonraki yapacağınız çalışmalarda Hamle olarak sizlere destek vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Ziyarette AÇM Müdürü Kamil Karakaya, Hayati Nizamoğlu’na üzerinde 112 Acil Çağrı Merkezi’nin bulunduğu bez torba hediye etti.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.