Karadenizliler Hamsi Festivaline hazır

Bu haber 23 Şubat 2018 - 0:14 'de eklendi ve 635 kez görüntülendi.

Muğla Karadenizliler Derneği tarafından 25 Şubat Pazar günü dördüncüsü gerçekleştirilecek olan ‘Hamsi Festivali’nin hazırlıkları tamamladı. Festival İle ilgili basın toplantısı düzenleyen Muğla Karadenizliler Derneği Başkanı Celal Karakaş, festivale yoğun katılım beklediklerini belirterek 5 ton hamsi helva ve Muğla Tarhanasının dağıtılacağını belirterek, “Mehmetçiğimizin ve ordumuzun sınır ötesi harekâtından dolayı bu sene şenliğimizde konser programı, horon, tulum, kemençe ve zeybek olmayacak. Bu sene Mehmetçik olacak” dedi.

Nazife Taşdelen

Muğla Karadenizliler Derneği tarafından 25 Şubat Pazar günü dördüncüsü gerçekleştirilecek olan ‘Hamsi Festivali’nin hazırlıkları tamamladı. Festival İle ilgili basın toplantısı düzenleyen Muğla Karadenizliler Derneği Başkanı Celal Karakaş, festivale yoğun katılım beklediklerini belirterek 5 ton hamsi helva ve Muğla Tarhanasının dağıtılacağını söyledi.

Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyulan bir dönemde olduklarını kaydeden Karakaş, “Hamsi şölenimizin önemli olduğunu düşünüyoruz. Amacımız her kültürden insanları bir araya getirmek ve Muğla kültürüyle Karadeniz kültürünü bir arada yaşamak, yaşatmaktır. Ordumuz sınır ötesinde cephede, hain terör örgütlerine karşı kahramanca mücadele ediyor. Mehmetçiğimizin cephede ülkemiz için şehit düştüğü ve gazi olduğu bir dönemde hamsi şölenimizde bu yıl konser yapılmasını doğru bulmadık. Bizler Mehmetçiğimizin, ordumuzun ve devletimizin her daim yanındayız. Ülkesine ve bayrağına sevdalı insanlarız.  Mehmetçiğimizin ve ordumuzun sınır ötesi harekâtından dolayı bu sene şenliğimizde konser programı, horon, tulum, kemençe ve zeybek olmayacak. Bu sene Mehmetçik olacak. Kahramanlık Türküleri olacak” dedi.

5 ton hamsi dağıtılacak

Festivalde 5 ton hamsinin dağıtılacağını kaydeden Karakaş, “Şenliğe katılan vatandaşlarımıza yaklaşık 5 ton hamsi, helva, Muğla tarhanası dağıtacağız ve aziz şehitlerimizin hatırasına lokma ikram edeceğiz. Sevgi ve hoşgörü kenti Muğla’da festivale, sadece Karadenizliler değil kentimizde yaşayan farklı kültürlerden tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Son olarak şenliğimize desteklerini esirgemeyen başta Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün, MUTSO Başkanımız Bülent Karakuş, Rektörümüz Mansur Harmandar, Menteşe Belediye Başkanımız Bahattin Gümüş olmak üzere iş adamlarımız ile kentimizde görev yapan atanmış ve seçilmiş tüm bürokratlarımıza Muğla Karadenizliler Derneği Yönetim Kurulu adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.