Karacasöğüt İskelesi’nin ihalesi yapıldı

Bu haber 19 Ocak 2015 - 23:58 'de eklendi ve 1.058 kez görüntülendi.

ihaleeeeMUÇEV tarafından ihaleye çıkarılan Karacasöğüt İskelesi, 316 bin liralık ihale bedeli ile iki yıllığına ANS Gıda ve Turizm Şirketi’ne kiralandı.

Hafize Ataseven

Muğla Çevre Eğitim Vakfı İktisadi İşletmesi (MUÇEV) tarafından yerel gazetelere ilan verilmek süratiyle kamuoyuna duyurulan iskele ihalelerinden biri yapıldı. Marmaris’e bağlı Selimiye Mahallesi’nde ki yüzer iskele ihalesi Büyükşehir Belediyesi’nin itirazı üzerine 1.Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından verilen yürütmeyi durdurma kararı ile yapılamazken, Karacasöğüt Mahallesi’nde bulunan iskele MUÇEV tarafından şirketin hizmet binasında açık arttırma usulü ile ihaleye çıkarıldı.

Muğla Valisi Yardımcısı Kamil Köten ve MUÇEV Şirketi yetkilerinin yönetiminde yapılan ihaleye, Muğla il ve ilçelerinden 2’si şahıs 10’u şirket olmak üzere 12 katılımcı teklif verdi.

Kapalı zarf usulü ile başlanan ihaleye, katılımcıların tekliflerinin açılıp okunmasının ardından açık arttırma usulüyle devam edildi. En düşük 10 bin ve en yüksek 215 bin lira arasında değişen 12 tekliften, kural gereğince teklif verilen en yüksek fiyat üzerinden açık arttırmaya gidildi.

Çekişmeli geçen açık arttırma sonunda ANS Gıda, Anker Grup Yatçılık ve Sina Grup dışındaki katılımcılar ihaleden çekilirken, Sina Grup ve en yüksek kapalı teklifi veren Anker Grup Yatçılık Şirketi’nin de ihaleden çekilmesi üzerine, Karacasöğüt İskelesi’nin ihalesi 316 bin lira ile ANS Gıda şirketine kaldı.Böylece Marmaris Karacasöğüt İskelesi’nin işletmesi, 2 yıl süresince ANS Gıda ve Turizm Şirketine kiraya verildi. Söz konusu iskelenin kira bedeli her yıl peşin olarak MUÇEV şirketine ödeneceği öğrenildi.

İhalenin tamamlanmasının ardından bir açıklama yapan Muğla Vali Yardımcısı Kamil Köten, “Sabah saat 10.00’da gerçekleştirilecek Selimiye İskelesi ihalesi, Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütmeyi durdurma kararı aldırılması nedeniyle geçekleştirilemedi. MUÇEV olarak yargıya saygımız sonsuzdur. Bu gelişme üzerine Karacasöğüt İskelesi’nin ihalesi açık arttırma usulü gerçekleştirdik. Bu İskele Marmaris Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği ile daha önceden sözleşme yapan 29 tekne sahibinden, sözleşme tarihleri sona erene kadar hiçbir bağlama ücreti alınmayacaktır” dedi.

Köten konuşmasında iskeleyi çalıştıracak olan firmanın bölge marinalarındaki fiyatları geçmemek üzere, MUÇEV Şirketinin onaylayacağı fiyat üzerinde fiyat uygulaması yapacağını da kaydetti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.