Karacaağaçlılar ikinci köprüyü istiyor

Bu haber 27 Haziran 2014 - 0:18 'de eklendi ve 452 kez görüntülendi.

karaagacliliarMilas’ın Karacaağaç Mahallesi sakinleri, maden sahasından kömür sevkiyatı yapan kamyonlarla aynı yolu kullandıkları için sıkıntı yaşıyor. Can ve mal güvenliklerinin sık sık tehlikeye girdiğini belirten vatandaşlar, kömür taşıyan kamyonların ayrı bir yoldan sevkiyat yapmasını talep ediyor.

Haber Merkezi

Milas’a bağlı Karacaağaç Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, maden sahasından kömür sevkiyatı yapan kamyonlarla aynı yolu kullandıkları için zor günler yaşıyorlar. Bir sene önceye kadar maden sahasından hafriyat taşıyan kamyonların, inşa edilen köprü kanalıyla başka yola geçmesinden oldukça memnun kalan mahalleli, kömür sevkiyatı yapan kamyonların da ayrı yoldan geçmesi için ikinci köprünün inşa edilmesini talep ediyor.

Vatandaşların ve kömür taşıyan kamyonların kesiştiği kavşakta alınan önlemlerin yetersiz olduğunu söyleyen Karacaağaçlılar, dile getirilen sıkıntıların ardından arttırılan önlemlerin hala yetersiz olduğuna işaret ederek, ikinci köprünün kökten çözüm olacağının altını çiziyor. Ayrıca Karacaağaç yolu üzerindeki yol gösterici tabelaların da karmaşa yarattığını, bu nedenle bazı araçların kömür sahası yoluna girebildiğini belirten vatandaşlar, ulaşımı doğru bir şekilde yönlendirecek tabelaların yerleştirilmesini istiyor.

Kısa süre önce yolun büyük bölümünü kamyonlarla birlikte kullandıklarını ve aşırı yükleme nedeniyle kamyonlardan büyük parçalar halinde kömür düştüğünü ifade eden vatandaşlar; “Şimdi yol ayrıldı ve sadece kavşakta kamyonlarla karşılaşıyoruz. Ama yolların durumu ortada. Kavşaktaki virajı dönen kamyonlardan yola kömür parçaları dökülüyor. Geceleri de sevkiyat kapan kamyonlar kavşaktaki yetersiz ışıklandırma nedeniyle kazalara davetiye çıkarıyor. Bu hadise bizlerin can ve mal güvenliğini tehlikeye düşürüyor. Ayrıca toz toprak halindeki yolda yapılan sulama çalışması sonucunda araçlarımız kalın bir çamur tabakasıyla kaplanıyor. Bu yolu kullananlar olarak, Karacaağaçlılar olarak yıllardır mağdur durumdayız.” diyerek ikinci köprüyle gelecek olan kesin çözümü bekliyor.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.