Karabağlar Yaylası’nda 4 mevsim turizm « Hamle Gazetesi

Karabağlar Yaylası’nda 4 mevsim turizm

Bu haber 14 Haziran 2016 - 23:38 'de eklendi ve 811 kez görüntülendi.

Karabağlar Yaylası’nda 4 mevsim turizm  (1)Karabağlar Yaylası’nda 4 mevsim turizm yapılabilmesi amacıyla hazırlanan projeye Güney Ege Kalkınma Ajansı’ndan (GEKA) yüzde 100 hibe desteği geldi.

Haber Merkezi

Menteşe Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğü tarafından çalışmaları tamamlanarak, 2016 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında Güney Ege Kalkınma Ajansı’na (GEKA) Mayıs Ayı içerisinde başvurusu yapılan “Karabağlar Yaylasında Dört Mevsim Turizm” projesi GEKA’ dan yüzde 100 hibe almaya hak kazandı.  Proje, başvuru sahibi Menteşe Belediyesi ile proje ortakları Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Muğla Karabağları Geliştirme ve Güzelleştirme Derneği ile GEKA arasında imzalandı.

İmza protokolünde konuşan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Karabağlar Yaylasında kültür ve doğa turizminin yapılabilmesi, Karabağlar Yaylasının dört mevsim yerli ve yabancı turistlerin ilgi ve cazibe merkezi haline gelmesi, yerel halka sürdürülebilir ekonomik katkı ve istihdam sağlanması bakımından projemiz önem arz etmektedir. Menteşe Bölgesinde alternatif turizm olanaklarının araştırılması ve teşvik edilmesi konusunda örnek teşkil edebilecek bir projeyi kazandırmış olmaktan mutluluk duyuyorum. GEKA’ ya ve bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“Karabağlar Yaylasında Dört Mevsim Turizm” projesi için 3 ay sürecek araştırma ve fizibilite çalışmaları sonrasında sonuç raporu çıkartılacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.