Kar ve Buzla Mücadele Koordinasyon toplantısı yapıldı « Hamle Gazetesi

Kar ve Buzla Mücadele Koordinasyon toplantısı yapıldı

Bu haber 13 Aralık 2017 - 23:09 'de eklendi ve 512 kez görüntülendi.

Kar ve Buzla Mücadele Koordinasyon toplantısı Muğla Valisi Esengül Civelek başkanlığında yapıldı.

Sultan Kocakulak

Kar ve Buzla Mücadele Koordinasyon toplantısı Muğla Valisi Esengül Civelek başkanlığında yapıldı.

Muğla Valisi Esengül Civelek başkanlığında gerçekleşen toplantının, kış mevsiminde vatandaşların güvenli, rahat ve huzurlu bir ortamda yolculuk yapmalarını sağlamak, kar ve buzla mücadele çalışmaları hakkında bilgi vermek, koordineli çalışmayı tesis etmek amacıyla gerçekleştirildiği kaydedildi.

Valilik 75. Yıl Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Vali Esengül Civelek’in yanı sıra Vali Yardımcıları Fethi Özdemir ve Mehmet Fikret Çavuş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Karayolları 2. Bölge Müdür Yardımcısı Zeki Aliyazıcıoğlu, Karayolları 13. Bölge Müdür Yardımcısı Ruhi Özgen ve ilgili diğer daire müdürleri katıldı.

Toplantı öncesinde yaptığı konuşmada ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür eden Vali Civelek, geniş bir coğrafyaya sahip olan ilimizde, fazla kar yağışı olmadığını ancak Muğla’nın ülkemizin en fazla yağış alan ikinci ili olduğunu o nedenle zaman zaman kış aylarının olumsuz etkilerinin yaşanabileceğini ifade etti.

Toplantıda, Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü ve 13. Bölge Müdürlüğü sorumluluğundaki ilimiz sınırları içerisindeki 1044 km’lik karayolu ağındaki trafik güvenliği ile can ve mal emniyetinin sağlanabilmesi amacıyla 24 saat esasına göre çalışmaların yürütüldüğü belirtilerek, 2017-2018 sezonu kış programı için yapılan çalışmalara ilişkin bir sunum gerçekleştirildi.

Toplantıda Muğla il genelinde kar ve buzla mücadele kapsamında yeteri kadar tuz ve agrega stokunun bulunduğu, diğer gerekli tüm tedbirlerin de alındığının belirtildi. Toplantıda, sürücülerden yoğun kar yağışının ve buzlanmanın görüldüğü havalarda olumsuz durumların yaşanmaması için daha dikkatli ve tedbirli araç kullanmaları, araçlarında zincir, çekme halatı, takoz ve kar lastiği bulundurmaları, donanımlı bir şekilde trafiğe çıkmaları ve trafik kurallarına uymaları istendi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.