Kanyonda 5 saat mahsur kaldılar

Bu haber 26 Ekim 2016 - 0:13 'de eklendi ve 448 kez görüntülendi.

5 SAAT ARANAN 11 DAĞCI KANYONDAN KENDİ İMKANLARIYLA ÇIKTIMuğla’nın Seydikemer İlçesi’ndeki Saklıkent Kanyonu’na giren 11 kişilik ekip, planlanan zamanda geri dönmeyince seferberlik ilan edildi. 5 saat boyunca AKUT ve AFAD tarafından aranan dağcılar, kanyondan kendi imkanlarıyla çıktı.
İzmir Doruk Dağcılık Kulübü üyelerinden oluşan 11 kişilik ekip, Saklıkent Kanyonu’na yürüyüşü yapmak için Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı Palamut Mahallesi’nden sabah saatlerinde kanyona girdi. Ekibi minibüsle bırakan ve daha sonra Saklıkent Kanyonu girişinde çıkışlarını bekleyen şoför, saat 15.00 sıralarında çıkması gereken ancak buluşma noktasında gelmeyen ekibi hava kararana kadar bekledi. Sürücü, arkadaşları planlanan saatte çıkmayınca durumu jandarmaya bildirdi.
Kanyona girenlerin 11 dağcının yakınları da kendilerinden haber alamayınca sabah saatlerinde AKUT ve AFAD ekiplerinin katılımıyla kanyon içerisinde ve dağlık alanda arama çalışması başlatıldı. 5 saat süren arama çalışmalarının devam ettiği sırada, dağcıların Saklıkent Kanyonu girişinden çıktıkları bilgisi gelmesi üzerine arama kurtarma çalışmalarına son verildi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.