Kanlı Pazartesi… « Hamle Gazetesi

Kanlı Pazartesi…

Bu haber 16 Mayıs 2018 - 3:50 'de eklendi ve 2.183 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Şükürler olsun mübarek Ramazan Ayına yine eriştik. İnşallah bayramına da erişiriz, ama…

Ramazan Ayı’na kavuşmamızdan iki gün önce İsrailbeklenen saldırıyı” gerçekleştirdi. ABD‘nin Kudüs‘te İsrail Büyükelçiliği açması kararı sonrası Filistin halkı sokağa döküldü. Gerçekleşen protestolarda İsrail askerleri gerçek mermilerle katliam yaptı, 59 Filistinli yaşamını yitirdi, binlerce Filistinli ise yaralandı.

Her zamanki gibi tam bir katliam… Hitler yaşıyor olsaydı “Hangimiz daha faşist, daha şeytan?” diye sorardı…

O yaralılardan 8 aylık bir bebek yaşama tutunamadı… Filistin‘de can kaybı 60‘a çıktı. Gaz bombalarından etkilenen sekiz aylık bebek Leyla dün son yolculuğuna uğurlandı.

Kutsal topraklarda ortalama her gün bir bebek yaşama tutunamadan İsrail’e kurban oluyor… Önceki gün ise tarihe ‘Kanlı Pazartesi’ olarak çoktan geçti… Unutulmayacak…

xx        xx        xx

Görünen o ki bu Ramazan burnumuzdan getirilecek.

Hitler faşizminin intikamını adeta Filistinlilerden alırcasına kutsal toprakları kanla, gözyaşı ile sulatan Siyonizm, önümüzdeki günlerde de kan ve gözyaşı akıttırmaya devam edecektir… Çünkü Trum “Barışçıl çabalarımız sürecek” diyor.

Ramazan bu sene 15 Mayıs Salı (dün) gecesi başladı, 14 Haziran Perşembe günü tamam olacak…

Haram aylardayız… Kan akıtılmaması gereken günlerdeyiz.

İsrail kana doymuyor!

Bereket ayı Ramazan’ı selamlayalı birkaç saat geçti. Kavuşmanın sevincini yaşayamadık…

16 Mayıs 2018 Çarşamba (bugün) Ramazan Ayı’nın ilk günü… 10 Haziran 2018 Pazar günü de Kadir Gecesi’ni idrak edeceğiz. 14 Haziran 2018 Perşembe günü ise Arefe günüdür. 15 Haziran Cuma günü Ramazan Bayramı’nın ilk günü olacak.

Ama, bayram benim neyime, kan damlar yüreğime…

xx        xx        xx

Filistin için bilmem kaçıncı defa yas ilan ettik.

Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, hükümet ve muhalefet İsrail‘in tutumunu kınarken, Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından, Türkiye‘de 3 günlük milli yas ilan edildiğini duyurdu. Yasın ilk gününde bayraklar yarıya indirildi.

Biz bunu kaç senedir, kaç kere yaptık anımsamıyorum. Siz anımsıyor musunuz?

Kınıyoruz, yas ilan ediyoruz. Sonra unutuyoruz.

Böyle olacağını İsrail de biliyor!

İslam aleminin nasırını basmaya devam ediyor.

Kutsal topraklar, Ortadoğu kan ve gözyaşı ile hamur olup yoğrulurken, yorulurken asıl hedeflerinin, sözde vaat edilmiş toprakların nerede olduğunu biliyoruz değil mi?

xx        xx        xx

Sanki üzerimize ölü toprağı serili…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yüreğimizin yarısı buradaysa, bilin ki yarısı da Filistin’dedir.” dedi.

Yüreğimizin yarısı Filistinlinin ne işine yarar. Orada yaşanan vahşeti sona erdirir mi?

Muğla Barosu eski Başkanı Mustafa İlker Gürkan sosyal medya hesabından “Ey Millet…

Emperyalist nitelikli, çağdışı, Hıristiyan-Yahudi ittifakı, burnumuzun dibinde Müslüman evlatlarını hiçbir meşru neden yokken katletti… Binlercesini gazla, kurşunlarla yaraladı…” diye seslenirken, “Siz neden varsınız?” diye sordu.

Biz neden varız?

Dünya elbette beşten büyük… Bunu dünyaya Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan hatırlattı, gösterdi… Dünya, İslam Dünyası Amerika, İsrail ikilisinden küçük mü?

Baro eski Başkanı Gürkan paylaşımını “Bu güne değin kullandığınız kafa, kullandığınız dil sizin değimliydi? Ruhunuz sizin değil mi be insanlar… Trump ‘Barışcıl çabalarımız sürecek’ diyor… Abbas da… Bu ne yaman çelişkidir?” diye sürdürdü.

Gürkan paylaşımını şöyle noktalamış:

Haksızlıklara engel olamadığımız zamanlar olabilir… Ama itiraz etmediğimiz zamanlar asla olmamalıdır… Ve olmayacaktır da…

xx        xx        xx

Theodor Herzl‘in 1897‘de topladığı “Birinci Siyonizm Kongresi”nden “Dünya üzerinde Yahudi karşıtlığı artıyor, bu yüzden dağınık durumda olan Yahudiler bir araya gelip kendi devletlerini kurmalı.” diye bir karar çıkmıştı.

Herzl‘in bu çağrısı için, küresel bir güçten destek alınması şarttı. Yahudi ileri gelenlerinin İngiltere‘yi ikna etmesi zor olmayacaktı. I. Dünya Savaşı‘nın etkisiyle İngiltere, Osmanlı topraklarını işgale hazırlanıyordu.

401 yıl Osmanlı idaresi altında yaşayan halkların eline “bağımsız devlet” hayali tutuşturuldu. Bugünkü Filistin topraklarında yaşayan Araplar heyecanlıydı. Bağımsız bir devlet hayaliyle İngiltere‘yle el ele verip Osmanlı‘yı Filistin‘den kovdular. Müslüman, Müslüman‘ı öldürüyordu! Arapların alkışlarla karşıladığı İngiliz atlılarının “bağımsız bir devlet” yerine “manda”yı dayatması çok uzun sürmedi…

Araplar, Osmanlı‘yı satıp, karşılığında İngiltere‘nin mandası altına girdiler ve Osmanlı‘dan sonra İngiltere idaresine geçen Filistin’e büyük bir göç dalgası başladı. Tarihler, 15 Mayıs 1948’i gösterdiğinde haydut Yahudi Devleti bağımsızlığını ilan ediyordu… Elbette bu tarihi unutmadık… Emperyalizmi ve işbirlikçilerini unutmayacağız… Ama insanlığımızı da unutmamalıyız…

xx        xx        xx

15 Mayıs 1948… O gün bugün o kutsal topraklarda, Ortadoğu’da kan ve gözyaşı dinmiyor.

Filistin tükenirken, İsrail her geçen yıl büyüdü, gelişti. Arkalarındaki emperyalist blok hiç değişmedi. Bir süre sonra da küresel ekonomik güçlere Ortadoğu‘da hizmet veren bir uydu devlete dönüştüler. Uydu devlete dönüşürken; kuruluş felsefeleri Siyonizm’den hiçbir zaman ödün vermediler. Kuruldukları toprakları Müslümanların kan ve gözyaşıyla beslediler!

14 Mayıs 2018… Tam da İsrail Devleti’nin Filistin‘i işgal ederek ilan edildiği günler…

Trump‘ın kararıyla ABD‘nin İsrail Büyükelçiliği Kudüs‘e taşındı. Ama yetmemişti… İşgal ettikleri yeni yerlerde Müslüman kanı dökmemişlerdi. Gazze sınırında ellerinde zafer işaretleriyle olayları protesto eden yüzlerce Filistinliyi taradılar… Dünyanın gözleri önünde, ABD-İsrail ortaklığında bir dehşet filmi çekildi. Bu kara tabloya rağmen Filistin‘de ABD sermayesinin en önemli simgelerinden biri olan Coca Cola fabrikalarının sayısı her geçen gün artıyor. Müslüman ülkeler sessiz, “İdeolojiler, dinler, ulus-devletler öldü” diyerek “kimliksizleştirme” propagandası yapan Batı‘nın sözde ilim adamları sessiz…

xx        xx        xx

1980 Temmuz’u… Yaser Arafat kendisini sıkıştırmaya çalışan Spiegel muhabirine “Bu görüşme bittikten sonra nereye gideceksiniz?” diye sorar. Muhabir “evime” der. Arafat’ın cevabı vicdanı olan herkesi sarsacak etkidedir: “Benim evim yok. Vatanımı çaldılar. İşte Filistin faciası budur!

Suriye uzun yıllar Filistin’in ev oldu…

Yoksul Suriye halkı uzun yıllar imkanlarını Filistinlilerle paylaştı. Sağlık hizmeti verdi. Şam, Lazkiye ve Halep üniversitelerini ziyaret ettiğinizde Filistinli gençlerin “Suriye olmasaydı yaşama tutunamazdık” cümlesini duyarsınız…

Filistinli aydınlar, sanatçılar, yazarlar Suriye’nin olanaklarıyla dünyaya seslenirler.

Filistin’e saldıran İsrail ordusu… Karşısında Filistin ordusu yok… Elinde sapanları, yüreklerinde imanları ve vatan sevgileriyle Filistin çocukları var… O çocukların, Filistin halkının sığınağı Suriye Devleti

Hal böyle olunca FETÖ hamisi ve yaratıcısı, PKK/PYD/YPG sahibi, bölgede her hamleyi İsrail için yapan ABD ile diplomatik ilişkileri kesmek ve İncirlik’i kapatmak; İsrail ile diplomatik ilişkileri kesmek; Suriye ile masaya oturmak bu insanlık dışı saldırılara en isabetli yanıt olacaktır…

Sıradaki hedeflerinin İran ve Türkiye olduğunu görelim artık… 15 Temmuz‘da denediler, yine farklı şekillerde deneyebilirler… Ramazan’ınız kutlu olsun. Tüm insanlığa hayırlar getirir inşallah…

——————————                                                                     ——————————

GÜNÜN SÖZÜ: Gün gelir İsrail’e öyle bir tokat atılır ki, tüm hayatı gözlerinin önünden Gazze Şeridi gibi geçer!

ÇİVİ

Emeklinin beklediği Dini Bayram ikramiyesi; 1000 TL emekli maaşı alanlara 300 TL, 1000-1500 TL alanlara 500 TL, 1500-2000 TL alanlara 700TL, 2000 üzeri maaş alanlara 1000 TL şeklindeymiş.

Beni Bi Gülmek Aldı:))))

———————————————————————————————————————

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Reşat Öztepe 16 Mayıs 2018 / 10:16

Gocuman; Yakın tarihte göz yaşlarım ile okuduğum bir yazı olmuş. Önce Tebrik ederim. Teşekkür ederim. Gerçeklerden kaçınılmıyor. 15/05/1948 Tarihi çok amma çok önemli. Dünya da İslam Ülkesi olarak Katil İsrail’i tanıyan tek devlet Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Bu da ayrı bir gerçek. Küçük Abd’nin şımarık Başkanı “Barışçıl!?….. çalışmalar sürecek diyor. İslam Dünyası Uyanırmı bilemem. Sewvgi ve saygı.